Pasak miesto mero Nerijaus Cesiulio, šiuo metu išvalyta apie pusė po gaisro likusio vandens, o ekstremali situacija bus atšaukta tada, kai jis visas bus išvalytas.
„Jis yra išvalomas, mažėja. Bijočiau pasakyti, bet apie pusė vandens jau yra išvalyta. Kai bus išvalytas vanduo, reikės kalbėti apie dumblo utilizavimą ir kitką. Kol kas su atliekom yra viena, su vandeniu kita. Kol paskutinis vanduo nebus išvalytas, tol ekstremali situacija nebus atšaukta“, – portalui sakė N. Cesiulis.
Po gaisro likęs vanduo valomas vietos nuotekų valymo įmonės „Dzūkijos vandenys“ įrengimuose, vėliau, kai bus išvalytas, jis kartu su nuotekomis bus išleistas į Nemuną.
Tuo metu pavojingų atliekų iš gaisravietės išvežimo rūpinasi valstybės valdoma įmonė „Toksika“.
Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė teigė, kad ekstremalios situacijos atšaukti neketinama dėl nepriimamo ūkininkų pieno bei vis dar laukiančių dirvožemio matavimų.
„Dar yra paskelbta, nes gaisro situacijos padariniai nelikviduoti. Dalies ūkininkų pienas dar nėra priimamas, kalbama apie gyvulių utilizavimą, žmonių sveikata netirta. Pavasarį laukia pakartotini dirvožemio matavimai, labai daug dar neaiškumų“, – teigė G. Jociunskaitė.
Aptikus užteršto pieno Alytaus rajono ūkiuose, kelioms dešimtims kaimo vietovių buvo uždrausta tiekti, parduoti bei naudoti savo reikmėms pieną. Vėliau kai kurioms iš jų buvo leista tai daryti.
Be kita ko, iš karto po gaisro iš prekybos atšaukta beveik 400 tonų „Rokiškio sūrio“, „Rokiškio pieno“, „Varėnos pienelio“, „Rivonos“ ir „Marijampolės pieno konservų“ pieno produktų.
Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.