Paklausus, ar grįžtančiųjų į Lietuvą daugėja, pašnekovė tai tik patvirtino. Anot jos, sulaukiama rekordinio skambučių skaičiaus.
„Galime atsakyti tik tais skaičiais, kuriuos gauna mūsų centras, tai iš tikrųjų „Renkuosi Lietuvą“ centras susilaukia šių metų sausio mėnesį rekordinio užklausų skaičiaus. Turėjome virš 1200 užklausų ir tai yra ženklus padidėjimas, nes gruodį turėjome tik 900 užklausų. Susidomėjimas auga.
Žinoma, kartais sunku pasakyti, ar šie žmonės grįžo anksčiau, ar grįžta tik dabar. Kai kuriuos skambučius gauname tiesiai iš JK, bet nemažai skambučių būna jau iš Lietuvos, kai žmonės jau čia vietoje susiduria su sunkumais“, – tikino E.Oleškevič.
Taip pat pašnekovė papasakojo, kad sulaukiama ir labai skurdžiai gyvenančių žmonių skambučių bei klausimų.
„Dirbame su grįžtančiaisiais, o klausimai, kurių sulaukiame yra labai įvairūs. Dažniausiai pasitaikantys klausimai yra susiję su dokumentais, kuriuos reikėtų parsivežti, kokie turi būti pirmieji žingsniai, kaip deklaruoti gyvenamąją vietą, sveikatos draudimą, kaip viskas vyksta su pensijomis, labai populiarus klausimas dėl vaikų leidimo į mokyklą ar darželį, dėl padidinto krepšelio – šie klausimai pagrindiniai“, – atsakė ji.
„Kartais pasitaiko užklausų, kur žmonės domisi apie paramą nepasiturintiems, kokios jiems galimybės, jeigu jie neturi būsto ir artimųjų, kurie galėtų juos priglausti. Kartais tokių klausimų pasitaiko, bet būtent mūsų centrui – jie nėra dažni“, – tikino specialistė.
„Delfi“ primena, kad JK vyriausybė ketina nutraukti srautą pigios darbo jėgos iš Europos Sąjungos (ES) valstybių ir gerokai sumažinti užsieniečių, dirbančių gamyklose, sandėliuose, viešbučiuose ir maitinimo įstaigose, skaičių.
Sausio 31-ąją iš ES pasitraukusi Jungtinė Karalystė (JK) pristatė naują taškais paremtą imigracijos sistemą, pagal kurią nutraukiamas laisvas žmonių judėjimas, o pirmenybė teikiama aukštesnės kvalifikacijos darbuotojams.
Ši sistema pakeis ankstesnes imigracijos taisykles, kurių JK laikėsi kaip Europos Sąjungos narė.
Po 47 metų narystės JK išstojo iš ES sausio 31 d., Bendrijos įstatymų šalis galės nebesilaikyti, kai gruodį baigsis pereinamasis laikotarpis po „Brexit“.
„Nutraukiame laisvą judėjimą, atsiimame savo sienų kontrolę ir įgyvendiname žmonių norus“, – vėlyvą antradienio vakarą pareiškė JK vidaus reikalų sekretorė Priti Patel.
JK sienų kontrolė buvo vienas iš klausimų, privertęs rinkėjus palaikyti išstojimą iš ES 2016 m. „Brexit“ referendume.
Gruodį vykusiuose parlamento rinkimuose nugalėjo premjero Boriso Johnsono konservatoriai, todėl planas turėtų sulaukti palaikymo parlamente.
Vyriausybė siūlo, kad kiekvienas dirbti Jungtinėje Karalystėje norintis užsienietis surinktų 70 taškų, kad jo prašymas suteikti leidimą dirbti šalyje būtų svarstomas. Įvairūs imigrantų sugebėjimai ir įgūdžiai suteiktų skirtingą skaičių taškų.
Iš viso 20 taškų darbo imigrantai gali surinkti už jiems mokamą darbo užmokestį. 20 taškų gaus tie žmonės, kurių darbo užmokestis sieks mažiausiai 25 600 svarų sterlingų per metus. Gaunantys minimalų atlyginimą (20 480 svarų per metus) surinks 0 taškų šioje kategorijoje.
Taip pat 20 taškų imigrantai galės surinkti už „tinkamą kvalifikacijos lygį“, o dar 20 – už anglų kalbos mokėjimą „reikalaujamu lygiu“.