„Mes negalime neturėti santykių, negalime statyti Berlyno sienos ant mūsų pasienio. Šiuos santykius reikia gerinti“, – pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjo W. Tomaszewskis.

„Čia turi būti diskusija, čia negali būti iš kažkur primestų sprendimų. Dėl to labai kenčia ir mūsų ekonomika ir mūsų piliečiai, kurių teisės yra apribojamos laisvai judėti pas savo šeimas“, – pridūrė jis.

LLRA-KŠS tikisi formuoti Seimo valdančiąją daugumą

Pasak W. Tomaszewskio, jo vadovaujama partija turi galimybę gerai pasirodyti ir rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

„Turime labai daug šansų šiuos rinkimus taip pat laimėti, turėti savo frakciją ir potencialiai formuoti valdančiąją daugumą. Nors formuoti daugumą nėra tikslas, o tik priemonė realizuoti programą, padėti paprastiems žmonėms“, – dėstė politikas.

Partija kreipėsi į VRK

LLRA-KŠS vicepirmininko Waldemar Urban teigimu, dar naktį partija kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) dėl per didelio sugadintų biuletenių skaičiaus.

„Vilniaus mieste buvo nemažai negaliojančių biuletenių. Žmogus pareiškė savo valią, ji yra tinkamai išreikšta. Tačiau, pažymėjęs partiją, (reitingavimo – ELTA) langeliuose išbraukia kryžiukus, kad niekas už jį papildomai negalėtų užpildyti“, – kalbėjo W. Urban.

„Čia valia išreikšta, žmogus už konkrečią politinę partiją atidavė balsą, bet tas biuletenis buvo laikomas negaliojančiu“, – pridūrė jis.

Partijos vicepirmininko teigimu, tokių biuletenių galėjo būti apie 2 proc. nuo visų balsavusiųjų. Anot jo, kreipdamiesi į VRK LLRA-KŠS išreiškė prašymą ateityje užtikrinti tinkamesnį komisijų narių parengimą.

„Norėtųsi, kad būtų labiau instruktuojami apylinkių nariai. Rinkėjo valia yra viena iš svarbiausių konstitucinių funkcijų. (...) Į tai turėtų būti žiūrima su sveiku protu“, – svarstė W. Urban.

Sekmadienį pasibaigusiuose Europos Parlamento rinkimuose daugiausiai mandatų iškovojo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Konservatoriams pavyko išlaikyti 3 savo atstovus Europos Parlamente. Antroje vietoje liko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Kairioji politinė jėga iškovojo 2 mandatus. Po vieną mandatą atiteko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS), Laisvės partijai, Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS), Tautos ir teisingumo sąjungai (centristai, tautininkai) bei Liberalų sąjūdžiui.