Remiantis projektu, laikrodžių sukiojimo turėtų būti atsisakyta 2021-aisiais. ES šalys, kurios nori visad gyventi vasaros laiku, paskutinį kartą laikrodžius persuktų 2021 metų kovą. Valstybės, kurios yra už žiemos laiką, paskutinį kartą rodykles pasuktų 2021-ųjų spalį.
Pernai vasarą Europos Komisija vykdė viešąsias konsultacijas šiuo klausimu. Iš viso sulaukta 4,6 mln. europiečių nuomonės: 84 proc. palaikė sezoninio laiko keitimo atsisakymą, o 16 proc. norėjo tęsti tokią praktiką. Nors Komisija pasiūlė nebesukioti laikrodžių nuo 2019-ųjų balandžio, europarlamentarai mano, kad toks terminas būtų pernelyg ankstyvas.
Pernai lapkritį rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis, 62 proc. Lietuvos gyventojų norėtų, kad atsisakius kasmetinio laiko sukiojimo šalyje liktų vasaros laikas. Tokį pasirinkimą labiausiai palaiko vyresni nei 50 metų žmonės, rajonų centrų ar mažesnių miestų gyventojai.
Tuo metu žiemos laiko norėtų 26 proc. apklaustųjų. Žiemos laikui santykinai labiau pritaria didmiesčių gyventojai, taip pat respondentai, gyvenantys šalies vakarų ir rytų regionuose. Dešimtadaliui apklaustųjų buvo nesvarbu, kokiu laiku gyventi, o 2 proc. į klausimą neatsakė.
Galiojant vasaros laikui, šviesusis paros metas ryte prasideda vėliau ir vakare trunka ilgiau, palyginti su žiemos laiku. O esant žiemos laikui, šviesusis paros metas rytais prasideda anksčiau, bet anksčiau sutemsta vakarais.
Pirmą kartą ES mastu dėl vasaros laiko įvedimo buvo sutarta 1980-aisiais ir nuo tada visos ES valstybės du kartus per metus – paskutinį kovo ir paskutinį spalio sekmadienį – persuka laikrodžių rodykles viena valanda.
ES šalys dėl laiko sukiojimo atšaukimo dar turi susitarti. Todėl parlamentarai taip pat reikalauja, jog šalys tarpusavyje suderintų pozicijas, pavyzdžiui, kad nebūtų neigiamo poveikio vidus rinkai.
Savo nuomonę šiuo klausimu galės išreikšti ir vietos valdžia. Remiantis Europos Sąjungos direktyva, visos 28 Europos Sąjungos valstybės narės paskutinį kovo sekmadienį pereina prie vasaros laiko, o paskutinį spalio sekmadienį grįžta prie žiemos laiko. Siūlymą praeitais metais parengė Europos Komisija.