„Nežinojau, kad kažkokius savo „šalininkus“ siunčiau į teismą pas Labašauską. Menininkui fantazija yra reikalinga, nors tokius niekuo nepagrįstus kaltinimus girdžiu ne pirmą kartą. Kaip taisyklė, tai mažai skaitančių žmonių bruožas“, – tvirtino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narys A. Anušauskas po diskusijos „Facebook“ tinkle.
Konfliktas kilo po A. Anušausko įrašo apie Generolą Vėtrą. Įraše A. Anušauskas kalbėjo apie etiketes ir pridūrė, kad „pagerbiantys nužudytą J. Noreiką tikrai nėra antisemitai nei, juo labiau, fašistai“.
„Manau, klijuojantys etiketes kada nors supras, kad žmonės, pagerbiantys (tikrai absoliuti jų dauguma) nužudytą J. Noreiką nėra nei antisemitai, nei, juo labiau, „fašistai“. Dėl rodomo dėmesio J. Noreikai-Generolui Vėtrai jie nėra nei mažesni, nei didesni patriotai. Jei ir mažiau žino istoriją – vis tiek nuoširdžiai nori ją sau išsiaiškinti“, – teigė A. Anušauskas.
Seimo narys tvirtino, kad prie Vrublevskių bibliotekos atsiradę generolui skirti pagerbimo ženklai buvo skirti ne tik jam. Simboliškai įžvelgė didesnę prasmę. „Prie bibliotekos atsiradę pagerbimo ženklai pirmiausia skirti J. Noreikai ir dar 40-čiai jo vadovautos antikomunistinės organizacijos narių bei visiems pasipriešinimo dalyviams. J. Noreikai ir nacių įkalintiems Štuthofo koncentracijos stovyklos kaliniams. Kaltė, atpirkimas ir auka – šiems žmonėms yra suprantami žodžiai“, – tvirtino istorikas.
Po šiuo įrašu kilusioje diskusijoje pasisakė ir menininkas Andrius Labašauskas, sukūręs „Laisvės kalvelės“ projektą Lukiškių aikštei Vilniuje.
Seimo narys į menininko žodžius sureagavo ne tik atsakydamas bendroje diskusijoje, bet net ir pabrėždamas juos atskiru įrašu savo „Facebook“ sienoje. „Ką tik gavau „Laisvės kalvelės“ Lukiškių aikštėje autoriaus Andriaus Labašausko viešą „sveikinimą“ ant FB („Facebook“ – DELFI) sienos. Jau matuoja mano padarytą „žalą“. Matyt, aš kaltas ir iš savivaldybės jo išmelžtus 32 tūkst. eurų (per mažai? Aš tiek per metus neuždirbu, bet man negaila – jei viskas vardan...) už „kalvelės“ maketą, kurios statyti neleidžia paveldosaugininkai. Ką gi, prisiimu šitą kaltę – neatkreipiau dėmesio“, – „Facebook“ tinkle rašė Seimo narys.
Jo įvardyti 32 tūkst. eurų – suma, kurią savivaldybė sumokėjo menininkui už projektą.
„Upės neužtvenksi. Kraupsta jauni žmonės, dokumentus skaitydami. Jūsų veiklos žala Lietuvai apskritai sunkiai pamatuojama. Sėkmės rinkimuose, jums turėtų puikiai sektis. Visi susipykę ir kaip niekad vieningi – sveikinimai“, – tokį A. Labašausko komentarą „Facebook“ tinkle paviešino Seimo narys.
DELFI susisiekus su A. Labašausku, šis paprašė klausimus pateikti raštu. Tiesa, pridūrė, kad nėra tikras, ar nori dar komentuoti šia tema.
A. Anušauskas savo „Facebook“ sienoje šia tema paviešino tris įrašus: nuomonę apie Generolo Vėtros pagerbimą, vėliau paviešino A. Labašausko komentarą ir pasidalijo straipsniu pridurdamas, kad „menininkui fantazija yra reikalinga“. Visi šie įrašai ketvirtadienio vakarą dingo.
A. Anušauskas DELFI teigė, kad įrašų neištrynė, tiesiog pakeitė jų privatumą, taip jie tapo matomi ne visiems. Seimo nario teigimu, menininkas atsiprašė, o ir jis pats nesiekė kurstyti konflikto, todėl ir nusprendė, kad įrašai bus skirti mažesniam ratui socialinio tinklo draugų.