DELFI primena, kad gegužės keturioliktąją finansų ministro postą paliekantis socialdemokratas Algirdas Butkevičius nutarė atsistatydinti po to, kai valdančiosios koalicijos Politinė taryba kelis kartus pakeitė savo nuomonę dėl vadinamojo solidarumo mokesčio, neapsispręsdama, ar jį skaičiuoti nuo pelno ar nuo apyvartos bazės. A.Butkevičius pareiškė, kad negali sutikti su tuo, jog valstybės finansus valdytų Politinė taryba.
Z.Balčytis nors ir sutinka, kad skaičiuoti solidarumo mokestį nuo pelno būtų „mažesnė blogybė“, tačiau tvirtina, kad reikia laikytis Politinės tarybos sprendimų.
„Jeigu Politinėje taryboje bus paliktas priimtas sprendimas, reikia vykdyti bei įgyvendinti ne tik Politinės tarybos priimtą sprendimą, bet ir Vyriausybės nutarimą. Manau, kad yra tam tikras sprendimų priėmimo mechanizmas ir privalu jo laikytis. Tai nėra vieno ar kito ministro prerogatyva – Vyriausybė priėmė, "aprobavo" šitą variantą ir mes privalome jo laikytis“, - sako Z.Balčytis.
Būsimasis finansų ministras mano, kad būtų įmanoma įrodyti, kad dabar galiojantis Kelių mokestis ir jam identiškas planuojamas laikinasis verslo mokestis nėra tas pat, kas mokestis nuo apyvartos.
„Yra visa eilė motyvų, kuriais ateityje, mano manymu, bus galima apsiginti, todėl, kad tas Kelių mokestis turi visai kitą skaičiavimo bazę nei apyvartos mokestis. Taip pat Italijos patirtis teisiantis Europos teisingumo teisme rodo, kad, manau, būtų galima surasti motyvų ir įrodyti, kad tai du skirtingi dalykai ir kad mūsų Kelių mokestis neatitinka visų kriterijų, kurie gali būti pripažinti kaip prieštaraujantys šeštajai direktyvai", - sakė Z.Balčytis.
Zigmantas Balčytis neatsakė, kurią pusę palaikydavo įvykus Algirdo Butkevičiaus ir Viktoro Uspaskicho konfliktams ir tikina, kad jam problemų dėl darbo neiškildavo nei su vienu kolega.
„Manau, kad darbinės funkcijos nuo simpatijų ir antipatijų turi būti atskirtos. Kiek man yra tekę dirbti aš nematau didelių problemų nei dirbdamas su kolega Viktoru Uspaskichu, nei su kolega Algirdu Butkevičiumi. Manau, kad mes ateityje sugebėsime įrodyti, kad kiekvienas turi vykdyti savo įsipareigojimus“, - sako jis.
Kol kas dar nėra aiškų, kas galėtų tapti susisiekimo ministru – tarp galimų kandidatų neoficialiai minimos Vyriausybės kanclerio Zenono Kaminsko, Susisiekimo ministerijos valstybės sekretoriaus Almino Mačiulio, ministerijos sekretoriaus Valdemaro Šalkausko, bendrovės "Lietuvos geležinkeliai" generalinio direktoriaus Jono Biržiškio pavardės.
Susisiekimo ministro kandidatūra paaiškės greičiausiai kitą savaitę. Z.Balčyčiui kol kas bus pavesta eiti susisiekimo ministro pareigas.
Ministrus skiria ir atleidžia prezidentas ministro pirmininko teikimu.