Prokurorui Justui Lauciui anksčiau patikslinus kaltinimus byloje, teisėjai suteikė galimybę duoti paaiškinimus dėl pareikštų kaltinimų.
V. Gapšys kaltintas prekyba poveikiu. Teisėsaugos duomenimis, jis esą susitarė, pažadėjo ir priėmė 12,1 tūkst. eurų ir 15 tūkst. eurų dydžio kyšius, pažadėdamas buvusiam koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskui paveikti kitus valstybės tarnautojus ir institucijas, kad jie priimtų koncernui naudingus sprendimus.
Teisėsaugos duomenimis, R. Kurlianskis siekė paveikti V. Gapšį, kad šis balsuotų už Šarūno Gustainio registruotą pasiūlymą Vartojimo kredito įstatymo pakeitimo projektui. Taip pat įtarta, jog V. Gapšiui kyšis galėjo būti perduotas už įtaką Seimo „darbiečiams“ priimant ir Seimo nutarimą dėl 169 mln. 300 tūkst. eurų viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Kelias Vilnius – Utena“.
V. Gapšys, teisme duodamas paaiškinimus dėl prokuroro patikslintų kaltinimų dėl Š. Gustainio teiktos pataisos, stebėjosi, kad kaltinimai jam dėl šio epizodo grindžiami slapta fiksuotų jo ir R. Kurlianskio pokalbių ištraukomis.
„Prokuroro cituotos pavienės pokalbio ištraukos nepatvirtina kaltinimo. (...) Pokalbiuose niekada neaptariau jokio Š. Gustainio pasiūlymo“, – tikino V. Gapšys.
„Mano veiksmuose nėra net užuominos į prokuroro inkriminuojamos veikos požymius“, – akcentavo parlamentaras.
Vėliau jis patikslino, jog su R. Kurlianskiu apie Š. Gustainio pataisą buvo kalbėjęs, tačiau jokių sandorių su juo nesudaręs, jokios paramos politiko įstatyminei iniciatyvai nežadėjęs.
„Nieko už tai neprašiau, niekas man nieko už tai nepasiūlė“, – pabrėžė V. Gapšys.
Politikas, aptarinėdamas bylos epizodą dėl projekto „Kelias Vilnius – Utena“, tikino, kad iš R. Kurlianskio dėl šio projekto jokių prašymų neišgirdo. V. Gapšys stebėjosi, kad slapta fiksuotomis jo pokalbių su R. Kurlianskio ištraukomis esą siekiama įrodyti, kad buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas norėjo padaryti įtaką sprendimų dėl minėto projekto priėmimui.
„Tuo metu, kai fiksuotas mūsų pokalbis, projektas net nebuvo registruotas Seime. (...) Niekaip logiškai nesusieina tos detalės, kuriomis esu kaltinamas. (...) Tarp manęs ir R. Kurlianskio nebuvo jokio susitarimo už kyšį paveikti Seimo narius“, – aiškino jis.
V. Gapšys taip pat kaltintas ir tuo, kad R. Kurlianskio prašymu turėjo 2015 m. paveikti parlamentarą Kęstutį Daukšį, taip pat tuometinę parlamento pirmininkę Loretą Graužinienę dėl Pelno mokesčio įstatymo pakeitimo. Šiuos kaltinimus politikas toliau neigė.
„Niekada nesu kalbėjęs su Seimo pirmininke L. Graužiniene, kad ji neįtrauktų projekto į posėdžio darbotvarkę“, – dėstė V. Gapšys.
„R. Kurlianskis gali daug ką pageidauti, kad saulė nepatekėtų ar patekėtų, bet V. Gapšys to negali išpildyti“, – komentavo jis.
ELTA primena, kad Apeliacinis teismas nagrinėja baudžiamąją bylą dėl Vilniaus apygardos teismo 2022 m. balandžio 19 d. nuosprendžio, kuriuo prekyba poveikiu, papirkimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi kaltinamas R. Kurlianskis, buvęs Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis, eksparlamentaras Š. Gustainis, buvęs liberalas Gintaras Steponavičius, Seimo narys V. Gapšys, taip pat juridiniai asmenys koncernas „MG Baltic“, dabar pakeitęs pavadinimą į „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija buvo išteisinti.
Apeliacinius skundus dėl pirmosios instancijos teismo nuosprendžio pateikė išteisintojo R. Kurlianskio gynėjai Simonas Slapšinskas ir Giedrius Danėlius, išteisintojo E. Masiulio gynėjas Ruslan Boiko ir Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras J. Laucius.
Išteisintųjų asmenų advokatai ginčija žvalgybos duomenų teisėtumą, prašo pripažinti netinkamais.
Prokuroras J. Laucius prašo Apeliacinio teismo panaikinti žemesnės instancijos nuosprendį ir visus išteisintuosius pripažinti kaltais bei skirti bausmes.