Anot prokuratūros, asociacijos veikla yra priešinga Konstitucijai, kenkia valstybei.

„Įvertinę asociacijos tikslus pagal jos vykdomą veiklą, prokurorai padarė išvadą, kad asociacijos veiksmai, kuriais propaguojamas karas ir smurtas, autoritarinis valdymas, veikimas dėl kitų valstybių interesų, kurie yra priešingi Lietuvos valstybės interesams, neatitinka teisėtumo reikalavimų, asociacijos veikla priešinga Konstitucijai, kenkia Lietuvos valstybei, t. y. asociacija aiškiai veikia prieš Lietuvos Respubliką, o tokia veikla prieštarauja viešajai tvarkai“, – teigiama pranešime.

„Iš asociacijos vykdomos veiklos akivaizdu, kad tikrieji steigimo tikslai yra neteisėti, todėl asociacija negali veikti ir turi būti pripažinta neteisėtai įsteigta“, – rašoma jame.

Už viešojo intereso gynimą atsakingi prokurorai tyrimą dėl asociacijos steigimo aplinkybių ir veiklos pradėjo liepos viduryje.

Prokurorai konstatavo, kad „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ tikslai įstatuose nurodyti formaliai, nesiekiant ginti jos narių interesų tam tikroje srityje.

Organizacijos vadovė Erika Švenčionienė penktadienį BNS sakė nieko nežinanti apie prokuratūros sprendimą.

„Niekas neinformavo, kodėl turiu domėtis visais pletkais ir šiukšlėmis, kuriuos kas nors skleidžia. Kai bus su mumis susisiekta, mes susipažinsime, pasižiūrėsime ir tada galėsime pakomentuoti, gi čia nedega. Mes nieko blogo nepadarėme ir nesuprantu, kodėl turime būti uždaryti“, – teigė ji.

„Lietuvos administratoriai ginasi, jie gina gi ne Lietuvos valstybę, jie gina savo vietas ir savo buvimą valdžioje, tai yra normalu. O mes norėtume, kad bent 90 proc. lietuvių gyventų taip, kaip gyvena Lietuvos administratoriai, turiu omeny sočiai, saugiai finansiškai“, – kalbėjo E. Švenčionienė.

Prokuratūra taip pat atlieka du ikiteisminius tyrimus, susijusius su A. Paleckio organizacija.

Vienas jų vyksta pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už padėjimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvą.

Kitas tyrimas vyksta dėl A. Paleckio parašo ant minėtos organizacijos steigimo dokumentų. Jie buvo pasirašyti A. Paleckiui jau atliekant laisvės atėmimo bausmę už šnipinėjimą Kauno tardymo izoliatoriuje.

Atliekant šiuos tyrimus, įtarimai dar niekam nėra pateikti, BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Rita Stundienė.

Teisėsaugos dėmesio asociacija sulaukė po jos atstovų apsilankymo Maskvoje, kur jie susitiko su Rusijos visuomenės rūmų atstovais, surengė spaudos konferenciją.

Joje dalyvavusi organizacijos vadovė Erika Švenčionienė, už korupciją nuteistas buvęs „Vilniaus vandenų“ direktorius Darius Norkus, forumo nariai Edikas Jagelavičius ir Mindaugas Ramoška tvirtino, kad jų kelionės į Maskvą tikslas – pralaužti informacinę blokadą ir prašyti bevizio režimo Lietuvos piliečiams į Kaliningrado sritį.

E. Švenčionienė kėlė abejonių dėl dabartinės Lietuvos valdžios išrinkimo teisėtumo, kaltino ją darant ekonominę žalą ir bauginant savo piliečius dėl galimo Rusijos įsiveržimo.

Anksčiau E. Švenčionienė su bendražygiais lankėsi Baltarusijoje, susitiko su jos autoritariniu vadovu Aliaksandru Lukašenka.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją