Net 59 proc. šalies gyventojų S.Skvernelį vertina palankiai ir tik 12 proc. nepalankiai, o iš institucijų labiausiai pasitikima Vidaus reikalų ministerijai priklausančiais ugniagesiais gelbėtojais bei policija. Tai parodė visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa.
Prieš mėnesį atliktoje apklausoje S.Skvernelį palankiai vertinančių apklaustų gyventojų buvo daugiau negu 2 procentiniais punktais daugiau - 57,2 proc. , o nepalankiai mažiau - 11,6 proc.
Populiariausiu visuomenės veikėju tapęs vidaus reikalų ministras gana apčiuopiamai lenkia antrojoje vietoje esantį premjerą Algirdą Butkevičių ir į trečiąją vietą smuktelėjusią prezidentę Dalią Grybauskaitę. Šių dviejų politikų gerbėjų per pastarąjį mėnesį sumažėjo, taip pat padaugėjo svarstančių, kaip juos vertinti - teigiamai ar neigiamai.
Šįkart teigiamai premjerą įvertino 56,1 proc. respondentų, o prieš mėnesį tokių buvo 60,9 proc. Neigiamai A.Butkevičių vertina 20 proc. respondentų - šiek tiek daugiau negu prieš mėnesį, kada premjerą neigiamai vertino 18,7 proc. apklaustųjų.
Prezidentę teigiamai sausį pareiškė vertinantys 54,1 proc. apklaustųjų, o prieš mėnesį - 57,2 proc. Neigiamai prezidentę dabar vertina 26,8 proc. respondentų, o praėjusių metų gruodį jų buvo 25,2 proc.
Po prisipažinimo apie kyšio davimą atsistatydinančią sveikatos apsaugos ministrę Rimantę Šalaševičiūtę teigimai vertina 24,9 proc. respondentų – mažiau negu prieš mėnesį, kada jų buvo 27 proc., o neigiaamai 33,3 proc. (gruodį - 37,7 proc.)
Libealsąjūdiečių lyderį Eligijų Masiulį teigiamai vertinančių sumažėjo iki 43,8 proc. nuo 44,7 proc. gruodį, tačiau beveik 4 procentiniais punktais padaugėjo tų, kurie jį vertina neigiamai – iki 22,2 proc. nuo 18,5 proc. gruodį.
Smuko užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus populiarumas – teigiamai jį vertina 39,8 proc. respondentų (prieš mėnesį buvo 40,5 proc.) , o neigiamai 18 proc., o gruodį tokių tesiekė 16 proc.
Kauno meras Visvaldas Matijošaitis irgi sulaukė mažiau gyventojų palankumo - teigiamai jį vertina 37,8 proc. (prieš mėnesį 41,8 proc.), o neigiamai - atitinkamai 19 proc. ir 20 proc.
Vilniaus meras Remigijus Šimašius irgi išbarstė gyventojų palankumą – dabar teigiamai jį vertina 35,2 proc. respondentų (gruodį - 42,7 proc.), o neigiamai 20,6 proc. - beveik 4 procentiniais punktais daugiau nei prieš mėnesį, kai tokių apklausos dalyvių buvo 16,7 proc.
Darbo partijos vadovas Valentinas Mazuronis sulaukė 34,1 proc. teigiamų vertinimų (gruodį - 37,9 proc.), o neigiamai jį vertina 31,1 proc. (29,2 proc.) apklausos dalyvių.
Į partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderį Rolandą Paksą, žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę ir konservatorių lyderį Gabrielių Landsbergį apklaustųjų požiūris šįkart išliko panašus kaip ir gruodį – jie nesulaukė nei daugiau vertinančių teigimai, nei neigiamai.
Socialinių reikalų ir darbo ministrę Algimantą Pabedinskienę teigimai vertina 4 procentiniais punktais mažiau respondentų, o neigiamai – maždaug procentu daugiau nei prieš mėnesį.
Energetikos ministrą Roką Masiulį sausį teigiamai vertinančių šiek tiek padaugėjo – maždaug procentiniu punktu, bet daugiau atsirado neigiamai vertinančių - nuo 17, 8 proc. gruodį iki 23,6 proc. dabar.
Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę teigiamai vertina 19,1 proc. (gruodį - 20,7 proc.), o neigiamai 54,2 proc. (55,4 proc.) apklausos dalyvių.
Reprezentatyvią apklausą visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „ Vilmorus “ vykdė sausio 14-22 dienomis.
Socialdemokratų reitingai smuko
Visuomenės palankumas Lietuvos socialdemokratų partijai išlieka didžiausias, nors nuo gruodžio mėnesio jis smarkiai smuktelėjo žemyn. Liberalų sąjūdis įsitvirtino kaip antra populiariausia partija, o trečiojoje atsidūrė konservatoriai.
Jeigu rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, šių partijų kandidatai gautų daugiausia rinkėjų balsų – socialdemokratus rinktųsi 20,7 proc. (gruodį šią partiją rėmė 23,5 proc.) rinkėjų, liberalsąjūdiečius - 9,6 proc. (9,8 proc.), o konservatorius - 9,1 proc. (9,2 proc.) gyventojų.
Už „tvarkiečius“ ir „darbiečius“ balsuotų po 7,7 proc. rinkėjų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – 5,9 proc, Lietuvos ir lenkų rinkimų akciją – 3,6 proc. rinkėjų. Toliau sektų Žaliųjų partija.
Rinkimuose nebalsuotų 11,8 proc. gyventojų, o 18,5 proc. teigė nežinantys, ką rinktis.
Prezidentė - geriausia interesų atstovė
Daugelis šalies gyventojų mano, kad jų interesams geriausiai atstovauja prezidentė Dalia Grybauskaitė, tačiau atsakydami į šį klausimą vis daugiau žmonių renkasi ir premjerą socialdemokratų lyderį Algirdą Butkevičių.
Sausį 19,1 proc., šiek tiek mažiau negu praėjusių metų gruodį, apklaustųjų mano, kad jų interesams geriausiai atstovauja prezidentė, o prieš mėnesį tokių buvo 19,3 proc.
A. Butkevičių paminėjo 14,8 proc respondentų – daugiau negu gruodį – tada jį rinkosi 13 proc. apklausos dalyvių.
Sumenko ir pasitikėjimas „tvarkiečių“ lyderiu Rolandu Paksu – dabar 4,9 proc. respondentų (prieš mėnesį - 5,6 proc.) teigė, kad jis geriausiai atstovauja jų interesus. O štai pasitikėjimas liberalsąjūdiečiu Antanu Guoga ūgtelėjo iki 3,9 proc. (gruodį buvo 3,4 proc.)
Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis išsaugojo penktą vietą – dabar, kaip ir prieš mėnesį, 3,7 proc. apklaustųjų mano pareiškė, kad ministras jų interesams geriausiai atstovauja.
Šiek tiek smuko pasitikėjimas liberalsąjūdiečių lyderiu Eligijumi Masiuliu, „darbiečių“ vadovu Valentinu Mazuroniu ir konservatorių lyderiu Gabrieliu Landsbergiu – šiais politikais pasitiki maždaug po 1 proc. apklaustųjų mažiau negu praėjusių metų gruodį darytoje apklausoje.
Pavyzdžiui, dabar 3,4 proc. respondentų teigia manantys, kad E. Masiulis geriausiai atstovauja jūsų interesams, o prieš mėnesį tokių buvo 4,3 proc., V. Mazuronį dabar paminėjo 2,9 proc. respondentų, o gruodį – 3,8 proc. bei G.Landsbergį – atitinkamai 2,6 proc. ir 1,7 proc. prieš mėnesį.
Į visuomenes veikėjų, kurie respondentų nuomone, geriausiai atstovauja jų interesams, antrą dešimtuką pateko pirmasis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis, Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, prezidentas Valdas Adamkus, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, vidaus reikalų ministras Linas Linkevičius, ekonomistė Aušra Maldeikienė, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, konservatorius Andrius Kubilius ir SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.