Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė tikina, kad toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Valstybės saugumo departamento (VSD) pateiktus duomenis.

„Tai buvo Migracijos departamento sprendimas, atsižvelgiant į informaciją, kurią pateikė Valstybės saugumo departamentas (VSD). Apie VSD pateiktos informacijos turinį negalėčiau komentuoti viešai“, – antradienį žurnalistams Seime teigė A. Bilotaitė, kurią cituoja „Elta“.

„Procesai Lietuvoje yra tokie, kad Migracijos departamentas, prieš priimdamas sprendimus, gauna atitinkamą informaciją iš mūsų institucijų ir ja remiantis priima sprendimą“, – akcentavo ji.

VSD tikina, jog V. Veremeičikas keltų grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

„VSD pagrįstu vertinimu, minimo asmens buvimas Lietuvoje keltų grėsmę nacionaliniam saugumui. Taip pat neatmestina, kad mėginimai iš išorės eskaluoti šią istoriją gali būti eilinė prieš Lietuvą nukreipta informacinė operacija“, – „Eltai“ raštu perduotame atsakyme teigė VSD atstovai.

Priežastis – ankstesnis tarnavimas kariuomenėje

Kaip skelbia „Naša Niva“, anksčiau Baltarusijos kariuomenėje tarnavęs V. Veremeičikas 2020 metais dalyvavo šalį purčiusiuose protestuose, kurie kilo po to, kai diktatorius Aliaksandras Lukašenka pasiskelbė laimėjęs prezidento rinkimus.

V. Veremeičiko žmona Jevgenija portalui pasakojo, kad 2021 metais šeima gyveno Ukrainoje. Prasidėjus karui V. Veremeičikas, jo žmonos teigimu, pradėjo tarnauti Kalinausko pulke.

„Tačiau po to baltarusiams Ukrainoje buvo užblokuotos kortelės. Dirbu IT srityje, mano įmonė man pasiūlė išvykti iš Ukrainos“, – pasakojo ji. Moteris teigė pasirinkusi Lietuvą, kur 2022 rugsėjį atvyko ir V. Veremeičikas.

Pasak jos, 2023 metų gegužę jos vyras gavo Migracijos departamento sprendimą, kad jis kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Anot moters, sprendime teigiama, kad to priežastimi tapo tai, kad V. Veremeičikas praeityje tarnavo Baltarusijos kariuomenėje, Lietuvos institucijos padarė išvadą, kad dėl to jis yra lojalus Baltarusijos valdžiai.

Jos teigimu, vyras baigė Baltarusijos karo akademiją ir tarnavo Baltarusijos kariuomenėje, iš kurios pasitraukė 2016 metais pratarnavęs 6 metus. To, pasak moteris, vyras nuo Migracijos departamento nenuslėpė.

Su „Naša niva“ ji pasidalijo Valstybės saugumo departamento (VSD) išvada, kurioje teigiama, kad, departamento vertinimu, V. Veremeičikas, tarnaudamas Baltarusijos Respublikos kariuomenėje, turėjo būti lojalus Baltarusijos Respublikai ir remti Baltarusijos vyriausybę bei jos agresyvią užsienio politiką, keliančią grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

„Asmenų, dirbančių Baltarusijos valstybės institucijose patikimumą ir lojalumą valstybei kontroliuoja Baltarusijos žvalgybos ir saugumo tarnybos. <...> Tai rodo, kad asmuo gali būti panaudotas Baltarusijos žvalgybos ir saugumo tarnybų užduotims vykdyti kaip lojalus ir nusipelnęs Baltarusijos Respublikos valdžios pasitikėjimo“, – teigiama cituojamoje VSD išvadoje.

Buvo labai įsižeidęs

Pasak vyriškio žmonos, tokį atsakymą V. Veremeičikas gavo būdamas Gruzijoje, tad į Lietuvą ir apskritai į Europos Sąjungą įvažiuoti nebegalėjo.

Kodėl jis tokio sprendimo neskundė teismui?

Sutuoktinė teigia, kad jis buvo labai įsižeidęs.

„Jis laikė save didvyriu, jis atvyko iš karo. Vasilijus – buvęs baltarusių karininkas, stojo į žmonių pusę. Ir kai pamatė šį draudimą, jis tiesiog spjovė į šitą Lietuvą ir pasakė: aš čia nieko neprašysiu“, – pasakojo žmona.

Pasak jos, V. Veremeičiko nenorėjo įsileisti ir Ukraina, moteris tai aiškina vidiniais nesutarimais Kalinausko pulke.

„Elta“ rašo, kad trečiadienį Baltarusijos valstybinė televizija pranešė, jog V. Veremeičikas grąžintas Minskui.

Pasak „Naša Niva“, V. Veremeičikas buvo sulaikytas Vietname lapkričio 13 d., o lapkričio 14 d. perduotas Baltarusijai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (37)