Iš JAV desantinio laivo „Oak Hill“ Baltijos jūroje stebėdama karines jūrų pratybas, šalies vadovė akcentavo, kad pratybos vyksta praktikuojantis apginti Baltijos valstybes nuo galimos invazijos.

„Pratybos vyksta būtent, kaip apginti Baltijos šalis - Lietuvą ir Baltijos jūros regioną nuo galimos invazijos. Turime pratybas, kurios įgalina ir demonstruoja, kad penktasis gynybos straipsnis veikia, ir kolektyvinė gynyba tikrai yra įmanoma“, - JAV desantiniame laive stebėdama pratybas, kalbėjo D. Grybauskaitė.

Prezidentė džiaugėsi matanti tarptautinę įgulą, kuri, pasak jos, kovoja kartu už Baltijos šalis.

„Čia laive matau tarptautinę įgulą: šalia britas, amerikietis, vokietis, prancūzas, portugalas. Matome visus savo partnerius, kurie dirba kartu, mokosi ginti kartu, kovoja kartu už mus visus“, - kalbėjo D. Grybauskaitė ir pabrėžė, kad pratybų mastas ir galingumas yra įspūdingas.

Prezidentė taip pat akcentavo, kad Rusija dėl okupuoto Krymo nėra pakviesta stebėti pratybų. Tačiau kartu pabrėžė, kad pratybose nėra ko slėpti, nes jose treniruojamasi, kaip gintis, o ne pulti.

„Mes atviri, mums nėra ko slėpti. Mes treniruojamės ir mokomės gintis, o ne pulti. Todėl mus gali stebėti kas nori“, - apibendrino D. Grybauskaitė.

Pratybų „Baltops 18“ tikslas - tinkamai pasirengti galimoms krizėms Baltijos jūros regione ir užtikrinti greitą sąjungininkų pastiprinimą, karinę paramą iš jūros bei oro. Šiemet šios pratybos apima visą Baltijos jūrą, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos ir Švedijos oro erdvę. Tai rekordinio dydžio pratybos, prie kurių prisijungė praktiškai visos NATO sąjungininkės, taip pat Suomija ir Švedija. Iš viso pratybose dalyvauja apie 50 karo laivų, 60 orlaivių ir 5000 karių iš 22 valstybių.

Per pratybas išbandyti gynybiniai kariniai scenarijai, kurie agresijos atveju padėtų įveikti galimą Baltijos ir Šiaurės šalių izoliaciją bei užtikrintų, kad sąjungininkų parama atvyktų operatyviai. Taip pat stiprinama sąjungininkų sąveika su NATO partnerėmis Suomija ir Švedija, gerinami gebėjimai kartu atlikti sudėtingas karines operacijas.

„Baltops“ pratybos rengiamos nuo 1971 m. ir yra kaip niekada aktualios. Lietuva jose dalyvauja jau 25 metus.

Birželio 1-15 dienomis lygiagrečiai ir koordinuotai taip pat vyksta nacionalinės pratybos „Perkūno griausmas“, Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Liepsnojantis kalavijas“, JAV pratybos „Kardo kirtis“ ir NATO pratybos „Tvirtas kobaltas“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (86)