Įtarimai susiję su anksčiau politiko eitomis pareigomis Marijampolės savivaldybėje, A. Vyšniauskas tapo įtariamuoju vadinamojoje „čekiukų“ byloje, tokios bylos paprastai yra susijusios su galimu lėšų tarybos nario veiklai panaudojimu asmeninėms reikmės.
„Aš esu įtariamasis“, – pripažino parlamentaras. Kardomoji priemonė jam nėra paskirta.
Politikas jam pareikštus įtarimus sieja su artėjančiais Seimo rinkimais ir žada apsiginti teisme.
„Įtarimų turinys nesiskiria nuo to, ką gerbiamoji generalinė prokurorė pasakė Seimo salėje. Aš turiu pirminius dokumentus, kad susipažinti su situacija“, – žurnalistams po apklausos sakė A. Vyšniauskas. Įtariamiesiems pareigūnai paprastai prieš apklausą įteikia raštu surašytus įtarimus apie galimai padarytą nusikaltimą.
„Aš ketinu apginti savo teises ir savo nekaltumą visame procese, procesas turi dvi galimas baigtis: viena galima baigtis – nutrauktas ikiteisminis tyrimas, kaip žinome, daug ikiteisminių tyrimų Lietuvoje yra nutraukiama. Jeigu nebus geranoriškumo ir nebus noro įsiklausyti į mano poziciją toliau, tai bus teisinis procesas ir aš ketinu apsiginti teisme“, – sakė jis.
Tyrimo detalių jis nekomentavo. A. Vyšniauskas advokatu pasirinko Mindaugą Greičių, su juo ir atvyko į STT. Šis advokatas taip pat gina įtarimų „čekiukų“ byloje sulaukusią jo patarėją, Marijampolės savivaldybės tarybos narės pareigas iki šios einančią Vaidą Pituškienę. Pastarosios byla jau yra teisme.
Advokatas M. Greičius sakė, kad su klientu ginsis visomis įmanomomis teisinėmis priemonėmis.
ELTA primena, kad generalinė prokurorė N. Grunskienė rugpjūčio pradžioje kreipėsi į Seimą, prašant panaikinti parlamentaro, konservatoriaus A. Vyšniausko teisinę neliečiamybę. Šį prašymą Seimas antradienį sušauktos neeilinės sesijos metu patenkino.
Generalinė prokuratūra skelbė, kad prašyta naikinti konservatorių frakcijos Seime seniūno teisinę neliečiamybę, įvertinus ikiteisminio tyrimo, susijusio su 2019-2023 m. kadencijos Marijampolės savivaldybės tarybos narių išlaidų kompensavimu, duomenis.
Pasak prokuratūros, informacija leidžia pagrįstai manyti, jog A. Vyšniauskas Marijampolės savivaldybės administracijai galimai yra pateikęs suklastotus dokumentus dėl jo, kaip tarybos nario, veiklos išlaidų kompensavimo. Dokumentų pagrindu, nurodo prokurorai, politikui nepagrįstai ir neteisėtai buvo išmokėti daugiau nei 2,1 tūkst. eurų.
Anot generalinės prokurorės Nidos Grunskienės, A. Vyšniauskas galimai suklastojo 19 dokumentų, kuriuose įrašyti tikrovės neatitinkantys duomenys.
Paaiškėjus, kad A. Vyšniauskas galimai neteisėtai naudojo lėšas, politikas pranešė stabdantis savo narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje ir pasitraukiantis iš konservatorių frakcijos Seime seniūno posto.