1992 m. pakrikštytas ir po metų aktyvią tarnybą pradėjęs „USS Kearsarge“ (LHD 3) yra „Wasp“ klasės desantinių laivų flagmanas, aprūpintas moderniausiais karinės komunikacijos prietaisais ir personalu, leidžiančiu vadovauti flotilei.

Pro didžiulius vartus „USS Kearsarge“ gale tiesiai į vandenį galima paleisti trijų tipų desantinius laivus (tarp jų su oro pagalve), skirtus operatyviam karinio personalo išlaipinimui sausumoje, evakuacijai, aprūpinimo ir humanitarinėms misijoms.

Ant denio, tarnaujančio kaip kilimo ir tūpimo takas – šturmo lėktuvai AV-8B „Harrier“, skirti artimo puolimo pajėgų palaikymui iš oro. Beje, laivas gali gabenti iki 26 JAV karinio jūrų laivyno sraigtasparnių.

Kaip anksčiau skelbė Krašto apsaugos ministerija, tokio dydžio karinio laivo Lietuvoje dar nėra buvę. Jo ilgis – 257,3 metro, plotis – 60,1 metro, grimzlė – 10,5 metro. „USS Kearsarge“ ginkluotas standartine „Wasp“ klasės daugiafunkcinio amfibijos puolimo laivo ginkluote.

„USS Kearsarge“ įgulą sudaro daugiau nei 2 tūkst. narių, kurių nuolat būna iki 1,5 tūkst. Nuo tarnybos pradžios JAV karinio jūrų laivyno flagmanas dalyvavo misijose visame pasaulyje.

Puolimo palaikymo sistema laive koordinuoja tiek vertikalų, tiek horizontalų karių, krovinių ir transporto priemonių judėjimą. Vienbėge sistema, judančia iki 3 m/s greičiu, kroviniai perkeliami į daugiau nei 1 tūkst. kv. m ploto triumą, atsiveriantį tiesiai į jūrą pro didžiulius vartus laivagalyje.

Čia kariai ir kroviniai kraunami į desantinius laivus, kuriais transportuojami į krantą. Laivai su oro pagalve gali tiesiog „išskristi“ iš sauso denio, o įprasto desantinio vandens transporto manevravimui laukan triumas gali būti dalinai užtvindytas.

Sraigtasparniai iš angarų ant viršutinio denio pakeliami dviem masyviais denio kraštuose sumontuotais liftais, krovinius aptarnauja kiti trys dideli liftai. „USS Kearsarge“ ginkluotas moderniausiomis NATO standartų priešlėktuvinėmis gynybos sistemomis ir gali priešintis tiek pavojui iš oro, tiek iš vandens.

Žurnalistams aprodžius laivo vidų, apie 14.30 val. rengiama oficiali pasveikinimo ceremonija, kurioje laivo misiją plačiau pristato krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir „USS Kearsarge“ vadas kapitonas Thomas F. Fosteris.