Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį iš esmės pradėjo nagrinėti civilinę bylą, kurioje A. Kandrotas-Celofanas iš parlamentaro, Laisvės partijos nario T. V. Raskevičiaus dėl galimai nederamo elgesio siekia prisiteisti 100 eurų neturtinės žalos. Ieškinys teismui pateiktas dėl to, kad politikas LGBTQ+ bendruomenės eitynių metu pabučiavo A. Kandrotą-Celofaną.

Teismo posėdyje dalyvavo ir T. V. Raskevičius, ir A. Kandrotas-Celofanas, kurį į teismą atvežė policijos pareigūnų konvojus. A. Kandrotas-Celofanas šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę už finansinius nusikaltimus.

T. V. Raskevičiaus advokatas Vaidas Rakauskas teismo posėdžio pradžioje pateikė prašymą prie bylos pridėti duomenis apie tai, kad dėl A. Kandroto-Celofano veiksmų prieš T. V. Raskevičių pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gynėjas nurodė, kad šių metų rugsėjį prokuratūra nutarė pradėti tyrimą A. Kandroto-Celofano atžvilgiu dėl galimo neapykantos skatinimo ir kurstymo prieš asmenį dėl jo seksualinės orientacijos bei viešosios tvarkos pažeidimo.

A. Kandroto-Celofano advokatas Erikas Rugienius teigė, kad toks prašymas galėtų būti naudingas ir pačiam A. Kandrotui-Celofanui. Gynėjo teigimu, T. V. Raskevičius tokiais prašymais siekia atkreipti į save dėmesį.

„Šis įrodymas naudingas mums, ačiū atsakovui, kad tokį prašymą pateikė. (...) Atsakovas (T. V. Raskevičius – ELTA) ieško viešumos tiek žiniasklaidoje, tiek viešoje erdvėje“, – kalbėjo E. Rugienius.

Vis dėlto teismas netenkino advokato V. Rakausko prašymo prijungti prie bylos duomenis apie tai, kad A. Kandroto-Celofano atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Teismo manymu, minėta medžiaga nėra susijusi su civilinės bylos esme.

A. Kandrotas-Celofanas teigė, kad kalėjime jam kilo pavojus

A. Kandrotas-Celofanas teisme priminė, kad T. V. Raskevičius jį netikėtai pabučiavo per LGBTQ+ bendruomenės eitynes Vilniuje. Vyras svarstė, jog politikas tokiu poelgiu galbūt bandė išprovokuoti konfliktą ar smurtą prieš jį.

„Jis (T. V. Raskevičius – ELTA) nesugebėjo turbūt suvaldyti savo seksualinių aistrų man, nesusitvardė ir atliko prieš mane itin nemalonų veiksmą. Gal jis bandė išprovokuoti smūgį į veidą, jis čia galės paaiškinti. Tai buvo viešas mano pažeminimas internete, dėl to mane daug kas pradėjo iš pedofilu vadinti“, – aiškino A. Kandrotas-Celofanas.

Ieškovas taip pat svarstė, kad T. V. Raskevičius galėjo jį pabučiuoti, siekdamas tokiu būdu atkreipti dėmesį į LGBTQ+ bendruomenę.

„Atsakovas norėjo suteikti daugiau dėmesio LGBT propagandai“, – kalbėjo A. Kandrotas-Celofanas.

Vyras tvirtino, kad po to, kai jį pabučiavo T. V. Raskevičius, jam kilo grėsmė kalėjime. A. Kandrotas-Celofanas nurodė, jog būta duomenų apie galimą pasikėsinimą į jį, jis esą dėl to buvo izoliuotas nuo kitų nuteistųjų.

„Jie (pareigūnai – ELTA) matė kažkokias grėsmes dėl šito dalyko“, – pažymėjo A. Kandrotas-Celofanas.

Ieškovas kartojo, kad po T. V. Raskevičiaus bučinio kilo patyčių iš jo banga internete, viešoje erdvėje. A. Kandrotas-Celofanas taip pat akcentavo, jog po tokio Seimo nario poelgio jis jautėsi itin prastai.

„Mano buvo itin nemalonu, šlykštu. Vėliau pasekmės – viešos patyčios. Supraskite, atvirai pasisakau prieš LGBT propagandą, kuri, mano manymu, niekuo nesiskiria nuo Lenino propagandos. (...)

Naktim teko blogai miegoti, dvasiniai išgyvenimai didžiuliai. Reikėjo galvoti, ką daryti toliau. Esu normalus žmogus, su moterimi gyvenu, o vyras taip pasielgia“, – teisme aiškino A. Kandrotas-Celofanas.

T. V. Raskevičius: draugiškumo atmosferoje pakštelėjau jam į skruostą

Parlamentaras T. V. Raskevičius pasakojo, kad įprastai LGBTQ+ bendruomenės protesto eitynių metu galima jausti draugišką atmosferą, tokių renginių metu žmonės įprastai apsikabina, pasibučiuoja. Politikas sakė, kad tokie veiksmai minėtų renginių metu yra įprasti, jais demonstruojamas draugiškumas, vienybė.

T. V. Raskevičius prisiminė, kad A. Kandrotas-Celofanas tądien, kai vyko LGBTQ+ bendruomenės eitynės, Katedros aikštėje stovėjo su kita grupe asmenų, kurie buvo nusiteikę kritiškai LGBTQ+ atžvilgiu, tačiau, anot politiko, buvo akivaizdu, jog A. Kandrotas-Celofanas buvo nusiteikęs taikiai.

„Ieškovas (A. Kandrotas-Celofanas – ELTA) laikė, eidamas prie manęs, mobilų telefoną. Nesupratau, ar jis nori nusifotografuoti, bet atrodo, kad kvietė mane pabendrauti. Priėjo policijos pareigūnai, jis klausė, ar ieškovas gali prieiti. Aplink susibūrė nemažas renginio dalyvių, žiniasklaidos atstovų ratas. Ieškovas mano atžvilgiu tąkart išsakė daug gerų žodžių, nors (...) anksčiau ne kartą apie mane, LGBTQ+ bendruomenę kalbėjo neigiamai“, – teisme kalbėjo T. V. Raskevičius.

Jis tvirtino, kad buvo kiek pasimetęs, pamatęs, jog A. Kandrotas-Celofanas buvo nusiteikęs pozityviai ir taikiai.

„Toje draugiškumo atmosferoje pakštelėjau jam (A. Kandrotui-Celofanui – ELTA) į skruostą“, – sakė T. V. Raskevičius.

Politikas tvirtino, kad po bučinio A. Kandrotas-Celofanas šypsojosi, juokėsi, tad, anot parlamentaro, neatrodo, kad ieškovas buvo pasijutęs blogai. O ir pats pabučiavimas, T. V. Raskevičiaus įsitikinimu, nebuvo tas veiksmas, kuriuo jis A. Kandrotą-Celofaną pažemino.

„Žmonės, susitikę, draugiškai pasibučiuoja į žandus. Ieškovo (A. Kandroto-Celofano – ELTA) reakcija į bučinį buvo išimtinai pozityvi. Jis juokėsi, džiaugėsi. (...) Visi buvo geros nuotaikas, nebuvo šoko. (...) Niekaip nesiekiau pažeminti, priekabiauti prie ieškovo“, – dėstė T. V. Raskevičius.

Kreipėsi į teismą dėl bučinio

ELTA primena, praėjusių metų, liepos 1 d., Vilniuje, Gedimino prospekte, vyko LGBTQ+ bendruomenės protesto eitynės „Vilnius Pride 2023: vis dar einam“, o tuo metu Katedros aikštėje organizuotas ir nedidelis A. Kandroto-Celofano susibūrimas „Keliu trispalvę už Lietuvą“, kuriame protestuota prieš Vilniuje ir kituose miestuose keliamas Ukrainos vėliavas. Eitynėms pasiekus Katedros aikštę, joje susitiko ir eitynėse dalyvavęs Seimo narys T. V. Raskevičius bei A. Kandrotas-Celofanas. Vyrams atsistojus šalia vienas kito, parlamentaras staiga pabučiavo A. Kandrotą-Celofaną.

A. Kandrotas-Celofanas kreipėsi į policiją su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio priekabiavimo, tačiau policija tyrimo nepradėjo.

Apeliacinis teismas šių metų sausį A. Kandrotą pripažino kaltu dėl finansinių nusikaltimų dviejose baudžiamosiose bylose, subendrinus bausmes, vyrui skirta 2 metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Jis dabar atlieka bausmę Vilniaus kalėjime.

Anksčiau teistas A. Kandrotas yra vienas iš kaltinamųjų 2021 m. riaušių prie Seimo byloje.

Vyras buvo pranešęs, kad dalyvaus šalies prezidento rinkimuose, tačiau Vyriausioji rinkimų komisija jau du kartus atsisakė registruoti jį prezidento rinkimų kampanijai, mat asmuo negalėjo atsidaryti rinkimams skirtos sąskaitos banke.

A. Kandrotas taip pat skelbė su bendražygiais sukūręs partiją „Mes Lietuva“, tačiau laiku nepateikė steigiamojo suvažiavimo dokumentų, tad Teisingumo ministerija nutarė, kad partija negali būti įregistruota.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)