Kad Lietuvos prezidentas G. Nausėda yra „kartoninis durnelis“ praėjusią savaitę sakė Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovė Zacharova, Putino atstovas Peskovas kaltino G. Nausėdą neva šis kėsinasi į Rusijos žemes. Į grasinimų Lietuvai malūną įsisuko ir gausybė smulkesnių Rusijos propagandistų.

„Koks cinikas ir hipokritas yra ponas Nausėda, kuris nori deginti knygas, griauna sovietų paminklus, nori drausti rusų kalbą“, – vienoje rusų laidoje sakė propagandistas.

Rusų Dūmos deputatai reikalauja vėl okupuoti Baltijos šalis ir Lietuvai primena, kad neva jeigu ne Stalinas, Lietuva neturėtų Vilniaus. Taip tūžmingai reaguojama į praėjusios savaitės G. Nausėdos komentarą dėl Karaliaučiaus.

„Rusijos sprendimas pervadinti lietuvių literatūros klasikui Kristijonui Donelaičiui skirtą muziejų yra dar vienas nepriimtinas bandymas perrašyti istoriją“, – socialinio tinklo „X“ paskyroje rašė G. Nausėda.

„Nors senųjų Mažosios Lietuvos, dabar priklausančios vadinamajai Kaliningrado sričiai, gyventojų jau seniai nebėra, paskutiniai ten esantys lietuviškos kultūros ženklai turi būti saugomi, – rašė jis. – Kad ir kaip Rusija stengtųsi, Karaliaučius niekada netaps Kaliningradu!“

Įžeidimų ir grasinimų lavina G. Nausėdai kelia šypseną.

„Žinote, valstybė, kuri pati save, savo istoriją perrašė, kuri aplinkinių valstybių istorijas perrašinėja, gali tūžmingai reaguoti į bet kokią žinutę. Jokia tulžis nepakeis elementarių istorijų faktų“, – šiandien komentavo G. Nausėda.

„Galiausiai niekada nebuvo Karaliaučiaus, kaip ir niekas niekada negirdėjo, kad tai buvo mažoji Lietuva“, – štai taip komentavo propagandistas.

Minint Sausio 13-ąją, kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina nepamiršti kovotojų už Lietuvos nepriklausomybę, nes, anot jos, laisvė vėl gali būti testuojama. Visgi, ji tikina, kad valstybėje visada atsiras žmonių, kurie tokiose situacijose priimtų ryžtingus sprendimus.

Tuo metu reaguodama į Rusijos išsakytus teritorinius grasinimus Lietuvai, kadenciją baigusi prezidentė tikina, kad tokių pareiškimų nereikia bijoti. „Mes matome šios kaimynės agresyvią elgseną visų aplinkinių savo kaimynių atžvilgiu (...) Ši kaimynė, deja, nenori turėti draugiškos aplinkos, nori kariauti, nori jėga demonstruoti savo kaimynystę. Mes tai žinome, išmokome gyventi tokioje aplinkoje ir tų grasinimų seniai nebijome“, – dėstė D. Grybauskaitė.

Nausėda primena, kad šimtus metų iki rusų atėjimo Karaliaučiuje spausdintos lietuviškos knygos. Iš Karaliaučiaus knygnešiai jas nešė į caro okupuotą Lietuvą.

Dabartinė Kaliningrado sritis rusams atiteko po Antrojo pasaulinio karo. Griuvus Sovietų sąjungai Lietuva, Lenkija sutartimis patvirtino sienas, nepalikdamos abejonių, kad tai Rusija. Bet rusams tai lieka jautri tema.

„Jie reagavo ir reaguos labai jautriai, nes jie nesijaučia ten būdami šeimininkais“, – šiandien Seime komentavo Petras Auštrevičius.

Lenkija prieš porą metų nusprendė vietoje Kaliningrado vadinti lenkiškai Krolewiec.

Išsamiau žiūrėkite LNK siužete: