„Komisija vienbalsiai nusprendė, kad Laimutė Anužienė pažeidė įstatymų nuostatas bent dviem aspektas. Pirma - sudarydama autorines sutartis su savimi pačia ir su sau artimais asmenimis, antra - spręsdama darbo eigos klausimus dėl savęs pačios ir dėl sau artimų asmenų“, - žurnalistams sakė VTEK pirmininkas Virginijus Kanapinskas.
Iš direktorės pareigų centre atleistai L.Anužienei „už sistemingus pažeidimus“ VTEK nusprendė skirti baudą, kadangi ji iš įstaigos vadovų jau atleista - dėl baudos dydžio dar bus sprendžiama vėliau. Bauda gali siekti nuo nuo 140 iki 300 eurų.
VTEK L.Anužienę kvietė į posėdį, tačiau nei ji, nei jos gynėjai svarstyme nedalyvavo. Ji raštu prašė nutraukti tyrimą dėl jos, kadangi yra atleista iš pareigų - Komisija nurodė, kad tai nėra kliūtis svarstyti pažeidimus. Anot V.Kanapinsko, buvisiai centro vadovei pranešta apie posėdį, ji savo poziciją pateikė tik šį pirmadienį, tačiau „neatsakė į visus klausimus“.
Komisija vertino žiniasklaidos skelbtą informaciją, jog iš dalies valstybės valdomame KMPMC dirba L.Anužienei artimi asmenys – sūnūs Aivaras ir Nerijus bei jo sutuoktinė, L.Anužienės marti Ieva. Dėl to kilo abejonių, ar L.Anužienė nepriiminėjo sprendimų, susijusių su artimaisiais, jų darbo apmokėjimu.
Pasak VTEK, 2016 metais sudaryta 12 sutarčių, kurių pagrindu L.Anužienei išmokėta beveik 16 tūkst, eurų, sūnui Aivarui - beveik 9 tūkst., Nerijui Anužiui - 300 eurų, tačiau pastarojo sutuoktinei Ievai Anužienei - 2 tūkst. eurų. Autoriniai darbai buvo mokami darbo grupėms, daugelyje jų dalyvavo ir pati L.Anužienė. Ji sutartis su savimi pasirašinėjo ir kaip darbo grupės vadovė, ir kaip autorė.
Taip pat tyrimo metu nustatyta, kad ji pasirašė kelioliką atostogų prašymų dėl savo sūnų, marčios ir savęs pačios. Tiesa, centras pateikė dokumetus, jog L.Anužienė prašymus suderino su Švietimo ir mokslo ministerija. Ministerijai tuomet vadovavo „darbietė“ Audronė Pitrėnienė, vėliau pati įsidarbinusi centre - VTEK taip paty yra nustačiusi, jog A.Pitrėnienė, spręsdama dėl centro ir jame vėliau įsidarbindama pažeidė įstatymus.
Konstatuota ir tai, jog L.Anužienė kai kurių atostogų metu įstaigai vadovauti pavesdavo savo marčiai Ievai Anužienei, nors pastarosios pareigos ir neatitiko šių funkcijų.
Anot komisijos, buvusi KMPMC vadovė taip pat pasirašė 21 įsakymą dėl savo ir savo šeimos narių komandiruočių, tarp jų - į Kiniją, Braziliją, Jungtinius Arabų Emyratus, Ispaniją, Prancūziją. VTEK nustatė, kad šie prašymai taip pat buvo suderinti su Švietimo ir mokslo ministerija. Vis dėlto nustatyta, kad kai kuriuos įsakymus L.Anužienė pasirašė netgi anksčiau, nei buvo gautas raštiškas sutikimas iš ministerijos.
Centras patvirtino, kad L.Anužienė gyveno KMPMC priklausančio ir sūnaus vadovaujamo „Modus centro“ patalpose Kauno senamiestyje. 2016-aisiais pastate butus įsigijo jos sūnus Nerijus, tad VTEK nustatė, kad įstatymai šiuo aspektu nebuvo pažeisti.
„Kitų duomenų dėl centro patalpų naudojimo asmeniniais tikslais nustatyti nepavyko“, - nurodė VTEK Tyrimų skyriaus vyresnioji patarėja Tatjana Markauskienė.
VTEK turimi dokumentai patvirtino, kad centro pinigai buvo panaudoti L.Anužienės butui remontuoti, tačiau, anot VTEK, šią situaciją jau tiria Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).
Nustatyta, kad iš L.Anužienės sūnaus įmonės „Ortopedijos centras“ buvo keliasdešimt kartų pirkta medicininė įranga, tačiau kas tiksliai pirkta, centras nenurodė.
VTEK žada skirti baudas ir keliems centro darbuotojams, kurie nepateikė sutarčių, kitų dokumentų ir „taip trukdė atlikti tyrimą“.
Trečiadienį VTEK taip pat pradėjo tyrimą dėl abiejų L.Anužienės sūnų ir marčios. Vienas sūnų - Aivaras - nedeklaravo savo ryšio su „Ortopedijos klinika“, tuo metu Nerijus nedeklaravo 2016-aisiais sudaryto buto pirkimo sandorio. Šiuo metu taip pat atliekamas tyrimas dėl KMPMC direktoriaus pavaduotojos Jolantos Valiulienės
„Laisvės televizija“ šią savaitę pranešė, kad L.Anužienė lieka dirbti centre - anot centro atstovų, ji dirbs su projektais „kuriant holistinį žmogaus įvaizdį“.