Pastaroji susikūrė pernai gruodžio viduryje, į ją susibūrus bendrovėms „Jametana“, „Elsis“, „Autokurtas“, „LiTak-Tak“ ir Baltijos pažangių technologijų institutui. Antradienį ją papildė bendrovė „Martonas“.

Dabartinis Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos direktorius Gintaris Šatkus BNS patvirtino, kad dalis minėtų įmonių anksčiau priklausė jo vadovaujamai asociacijai, o kelios tebepriklauso iki šiol.

Nacionalinė Gynybos Pramonės Asociacija pranešė, kad jai vadovaus atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis. Jis anksčiau yra vadovavęs ir Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijai. Tuo metu Nacionalinės Gynybos Pramonės Asociacijos prezidentu tapo vienas iš SEB Vilniaus banko įkūrėjų, ilgametis jo prezidentas ir valdybos pirmininkas, šiuo metu bendrovei „Jametana“ vadovaujantis Julius Niedvaras.

„Pati mintis gimė, kadangi ieškojome būdų, kaip dalintis informacija, kaip vieni kitiems pasinaudoti kolegų patirtimi. (...) Kviesime ir kitas norinčias prisijungti kompanijas“, - BNS sakė J.Niedvaras.
„Jaučiame, kad yra susidomėjimas ir mes tikrai laiku atsiradom rinkoje“, - pridūrė jis.

Jis nekomentavo, kodėl jo įmonė pasitraukė iš Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos. Taip pat J.Niedvaras neatsakė į klausimą, ar jo įmonės pasitraukimas iš asociacijos susijęs su buvusio jos vadovo V.Tutkaus pareiškimais apie šarvuočių įsigijimo konkursą.

Nacionalinės Gynybos Pramonės Asociacijos pranešime spaudai nurodoma, kad asociacija sieks „nacionalinio saugumo stiprinimo bei nacionalinės pramonės ir mokslo įstaigų, dirbančių gynybos srityje, skaidraus interesų atstovavimo“.

„Siekiant išlaikyti viešą, efektyvų ir nenutrūkstamą gynybos sistemos vystymą, būtina susitelkti visiems gynybos sistemos dalyviams ir čia savo vietą turi rasti nacionalinės pramonės įmonės bei mokslinės institucijos, dirbančios gynybos sistemai“, - pranešime cituojamas asociacijos direktorius V.Malinionis.

Buvęs Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos vadovas V.Tutkus pernai rugsėjį pranešė, kad iš pareigų traukiasi „dėl patiriamo spaudimo iš kai kurių finansinių grupių“. Vėliau buvęs kariuomenės vadas patikslino, kad jo pasitraukimas iš asociacijos susijęs su Lietuvos vykdomu konkursu pėstininkų kovos mašinoms įsigyti.

Tada V.Tutkus pareiškė, kad politinis sprendimas įsigyti vokiškas pėstininkų kovos mašinas „Boxer“ priimtas dar prieš metus. Tuo metu krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas tai neigė, sakydami, kad iki tol šarvuočius buvo renkamasi iš kelių variantų.

Tuo metu portalas delfi.lt pernai rugsėjį rašė, kad iš tuometinio asociacijos vadovo susirašinėjimo su „Boxer“ gaminančiu Vokietijos konsorciumu „Artec“ matyti, jog pats V.Tutkus galėjo daryt spaudimą ir proteguoti kai kurias įmones. V.Tutkus tokias prielaidas kategoriškai neigė.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (53)