Ginčas – dėl ekonomikos ir finansų politikos

Pasiteiravus apžvalgininko, kodėl griuvo Vokietijos Vyriausybė, jis pirmiausia nurodė, kad ją sudarė socialdemokratai, „žalieji“ ir liberalai.

„Jau ilgesni laiką ji šlubavo ir galima sakyti, kad pagrindinis klausimas viso ginčo koalicijoje buvo dėl ekonomikos ir finansų politikos. Konkrečiai dabar sukosi apie tokį klausimą, kaip sudaryti kitų metų biudžetą. Tam reikia žinoti, kad Vokietijos konstitucijoje yra toks dalykas, kuris vokiškai vadinasi „skolų stabdis“.

Taigi, yra paragrafas konstitucijoje, kuris riboja Vyriausybės galimybę imti kreditus. Juos galima imti tik tam tikrame santykyje su ekonomikos augimu“, – aiškino R. Veseris.

Pasak Vokietijos apžvalgininko, toks ribojimas buvo įvestas po krizės Graikijoje.

„Arba tiksliau, kol Graikijoje vyko krizė 2009 m. Tame konstitucijos straipsnyje yra galimybė, kad jeigu yra ypatingas atvejis, kuris nepriklauso nuo Vokietijos Vyriausybės, galima imti ir daugiau paskolų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)