Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė LNK sutiko parodyti, ką atsinešė pietums. Politikė atsinešė silkės, bulvių iš savo daržo.
„Ekologiškos ir labai gera veislė“, – gyrėsi politikė.
Remigijus Žemaitaitis feisbuke giriasi gurmaniškais atsinešamais pietumis.
Tokiems kaip Paulius Saudargas, kurie pietų dėžučių į parlamento rūmus neatsineša, pastatyti aparatai maistui užsisakyti.
Seime jau ne pirmą dieną tvyro nepasitenkinimas, nes kur pavalgyti čia būdavo, kaip kalba parlamentarai, net ekonominės blokados laikais.
„Restoranas veikė ir dvi kavinės“, – LNK pasakojo konservatorius Audronius Ažubalis.
O dabar neliko net kur kavos pakviesti, kai atvyksta svečių iš užsienio arba rinkėjų iš rajonų.
„Mano žiniomis, mes esame vienintelis toks parlamentas“, – tikino konservatorius.
Problemos imasi ir Seimo Sveikatos reikalų komitetas.
„Kokią įtaką gali daryti darbuotojo sveikatai, čia mes nekalbame apie Seimo narius, kalbame apie visų darbuotojų sveikatą, mažas judėjimas, nereguliarus maitinimas, nepakankamas skysčių vartojimas“, – komiteto posėdyje kalbėjo jo pirmininkas konservatorius Antanas Matulas.
Buvęs tiekėjas pasitraukė, nes jam čia dirbti tiesiog neapsimokėjo. Tada Seimas skelbė naują konkursą, bet į jį neatsiliepė nė vienas tiekėjas. Kodėl taip susiklostė, svarstė ir Seimo valdyba.
Seimo kancleris Modestas Gelbūdas sako, kad taip atsitiko dėl reguliavimo.
„Tikrai esu labai mažai vartojantis šių gėrimų, bet dirbdamas ir Stendfordo universitete, ir Danijos universitete, mes turėdavome ir penktadienio vyną, ir penktadienio alų“, – argumentavo jis.
Seime uždrausti prekybą alkoholiu sugalvota 2008 metais, prie tuomečio Seimo pirmininko Arūno Valinsko. 2017 metais valstiečiai ėjo dar toliau ir uždraudė alkoholio į Seimą net atsinešti. Nors vieša paslaptis, kad vis tiek atsinešdavo. Štai 2019 metais Gediminas Kirkilas pripažino, kad šampano taurę Seime išgėrė.
2022 metais, Seimui likus ir be alkoholio, ir be maisto, liberalų seniūnas siūlo alkoholį grąžinti. Tikisi, kad taip sugrįžtų ir maistas.
„Pasakiau mintį, kancleris išgirdo, dabar tegul ir galvoja“, – LNK sakė Eugenijus Gentvilas.
Valstietis Aurelijus Veryga – kategoriškai prieš.
„Tai, matyt, kad liberalai turi rimtų problemų su alkoholio vartojimu, kelčiau prielaidą, kad jie priklausomi. Negali išbūti čia kelių valandų negėrę“, – kalbėjo parlamentaras.
E. Gentvilas jam atsako.
„Jeigu A. Veryga taip rusiškai galvoja, kad jeigu yra alkoholis, tai gers ir prisigers, voliosis Seimo salėje. Tai toks rusiškas supratimas“, – sakė liberalas.
„Darbo vietoje reikia dirbti, o ne gerti. Liberalams gal kitaip atrodo“, – tikino A. Veryga.
Į buvusio sveikatos apsaugos ministro žodžius atsakydamas E. Gentvilas ironizavo.
„Jeigu negaus čia Seimo nariai pavalgyti, tai vaikščios į kavines ir restoranus. Tai ten juk alkoholio yra, turbūt prisigers“, – sakė politikas.
A. Veryga Seimui siūlo samdyti geriau savo virėjas.
Seimo vicepirmininkas P. Saudargas sako, kad išeičių yra ieškoma.
„Kancleris pažadėjo, kad jis turi naujų minčių, idėjų, kaip išspręsti šią problemą. Tai manau, kad artimiausiomis savaitėmis mes apie tai sužinosime. Bet problema turi būti išspręsta“, – sakė jis.
Jeigu Seimo kavinių sienos prabiltų, jos galėtų daug ką papasakoti. Buvo laikai, kai čia vykdavo ne tik pietūs, bet ir pobūviai, kartais ir per posėdžius, su kokteiliais ir keptais paršeliais.
Visą LNK reportažą žiūrėkite čia: