Sveikatos teisės instituto vadovas Dr. R. Jankūnas laidoje „Iš esmės“ aiškino, jog dabartinis vakcinacijos procesas vyksta kaip papuola.

„Mano požiūriu, procesas buvo labai geras iki pat kovo vidurio. Tą tikrai reikėjo daryti. Nes rizikos grupėms apsaugoti tai tikrai padėjo. O tai, kas vyksta nuo pavasario, tai man sunku suprasti. Kai nevertinamas rizikos ir naudos santykis, pamirštamos rizikos. Ir dabar tas vakcinacijos procesas, sakau, jis vyksta kaip papuola. Tikrai nesuprantu, kam skiepijami persirgę asmenys. Kadangi į klinikinius tyrimus persirgę asmenys įtraukiami nebuvo, duomenų mes neturime. Nebent abejotini tyrimukai“, – laidoje „Iš esmės“ kalbėjo Sveikatos teisės instituto vadovas R. Jankūnas.

Jis taip pat stebėjosi, jog vakcinuojami ir jauni asmenys, nors mažiausiai paskiepyta amžiaus grupė – virš 80 metų.

„Tai ką mes darome su ta vakcinacija? Tiksliai nutaikę ir paskiepiję 30 procentų žmonių, tuos, kuriuos reikia, turėtume geresnį rezultatą nei dabar, kai paskiepyta arti 70 procentų. Esu tuo tikras. Nes tie kiti būtų išvengę nepageidaujamų reakcijų. Nes mirčių po vakcinos yra pilna“, – laidoje tikino R. Jankūnas.

Laidos „Iš esmės“ pašnekovas aiškino, jog turime suprasti, kad be rizikos gyventi negalime

„Kas atsakys už mirtis jaunų žmonių, kurie mirė po skiepo. Ir tikėtina, nuo skiepo“, – laidoje savo poziciją dėstė Sveikatos teisės instituto vadovas.

VU biochemikas prof. Daumantas Matulis kalbėjo, jog girdi labai daug „racionalių minčių, ką šneka pašnekovas“.

„Visų pirma, kad (vakciną, aut. p.) turime taikyti į kuo vyresnius žmones, tai čia yra akivaizdu. Jiems yra didžiausias pavojus. Tačiau, jiems ir buvo pasiūlyta, buvo sudarytos sąlygos, gal ne visos. Manau, kad iš esmės turėtų būti nuvažiuojama pas žmogų kiekvieną, ypač vyriausio amžiaus žmones. Jiems turėtų būti pasiūloma, bet neverčiama.

Mano supratimas toks ir yra, kad dabar virš 80 metų žmonių, kurių paskiepyta ne taip ir daug, galėtų būti žymiai daugiau, taip, kaip Danijoje. Tada ir mirtingumas labai sumažėtų. Bet jie abejoja, turi baimių dėl vakcinų. Ir tada jie nusprendžia nesiskiepyti. Čia negalime niekaip kaltinti ar Vyriausybės, ar strategijų. Tiesiog jie skaito įvairią informaciją ir skiepytis nenori“, – laidoje kalbėjo D. Matulis.

Visgi, D. Matulis pabrėžė, jog mirtys po skiepo yra labai retos ir pavienės situacijos.

„Bet jeigu eitume link jaunesnio amžiaus žmonių, ten turi būti gi kiekvienas žmogus protingas ir paskaičiuoti, pasižiūrėti. Kuo jaunesnis, tuo šansų, kad bus nuo kovido mirtis, yra mažesnis. Ir vaikams skiepyti yra naudos ir žalos, kaip sako pašnekovas, ji kažkiek artėja. Tačiau nuo skiepo numirimo skaičiai yra itin maži. Labai daug buvo manipuliuojama tais skaičiais. Bet ten, kur galima įrodyti, kur matosi ryšys, ten skaičiai vienetai iš milijono. Jie tiek ypatingai maži, kad ten yra galimybė visiškai atsitiktinių sutapimų. Taip atrodytų, jog nuo skiepo realių tokių, kad statistiškai galėtume pasakyti, jog čia mirtys nuo skiepo, jos yra nykstamai maži skaičiai“, – laidoje „Iš esmės“ ketvirtadienį sakė D. Matulis.

Visą laidą „Iš esmės“ galėsite stebėti nuo 19.15 val. Delfi TV eteryje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (382)