„Jus pasiekė vienpusiška informacija. Atvažiuokite, susipažinsite, įsitikinsite, kad nėra taip, kaip teigiama“, – Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitete posėdyje teigė ministras.

„Buvo paskleista Europoje neteisinga žinia, kad Lietuvoje draudžiamas gėjų paradas. Kaip jūs žinote, klausimas buvo ne apie draudimą, o apie to parado vietą ir, tiesą pasakius, aš nelabai suprantu, kodėl netinka paradui ta gatvė, kurioje mes organizuosime europinius pirmininkavimo susitikimus“, – vėliau komentuodamas savo prisistatymą komitete žurnalistams kalbėjo ministras.

Jo teigimu, klausimus dėl gėjų diskriminavimo keliantys europarlamentarai gauna vienpusę informaciją iš seksualinių mažumų bendruomenės atstovų arba Seimo narių, kurie taip neva nori pasireklamuoti prieš Europos Parlamento rinkimus ir pateikia tikrovės neatitinkančią situaciją.

Komiteto posėdyje ministras aiškino, kad per nepriklausomybės metus Lietuvoje padaryta didžiulė pažanga dėl seksualinių mažumų teisių.

Praėjusį penktadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino Lietuvos gėjų lygos skundą, kuriuo prašyta panaikinti eitynių organizatoriams nepalankų savivaldybės administracijos sprendimą neleisti eitynių Gedimino prospekte ir įpareigoti savivaldybę leidimą išduoti. Vilniaus valdžia siūlo eitynių organizatoriams nuošaliau esančią Upės gatvę, bet eitynių organizatoriai nesutinka ir siekia renginio Gedimino prospekte.

Eitynės „Už lygybę“ planuojamos liepos 27 dieną.

Europos Parlamento komitete teisingumo ministrui pristačius Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai prioritetus, jis, be kitų, sulaukė klausimo ir apie JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimą, galėjusį veikti Lietuvoje.

„Neradome jokių įrodymų, kad kankinimai Lietuvos teritorijoje buvo. Jei bus kokių duomenų, Generalinė prokuratūra galės tyrimą atnaujinti“, – sakė ministras, jis atsakymams į gausius europarlamentarų klausimus turėjos vos kelias minutes.

2009 metais atlikus parlamentinį tyrimą dėl galimo CŽV kalėjimo, identifikuoti du objektai Vilniuje ir šalia sostinės, kur galėjo būtų įrengtos patalpos sulaikytiesiems laikyti. Taip pat nustatyti keli su CŽV siejami skrydžiai į Vilnių ir į Palangą, vykę 2003-2006 metais, tačiau neatsakyta į klausimą, ar į Lietuvą atskraidinti įtariamieji terorizmu.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (683)