E. Kusaitės bylą antradienį pradėjo nagrinėti Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas.
Baudžiamojon atsakomybėn patraukta mergina neigė jai pareikštus kaltinimus ir tikino, kad niekada nėra siuntusi SMS žinutės jos baudžiamąją bylą dėl terorizmo tyrusiam prokurorui J. Lauciui. Grasinančią žinutę E. Kusaitė, bylos duomenimis, išsiuntė vasario 18-ąją, 17.23 val.
„Neturėjau priežasties siųsti tokią SMS, aš ne ant tiek kvaila, kad siųsčiau SMS, – sakė E. Kusaitė. – Aš jokių reikalų su juo (J. Lauciumi – aut. past.) nenoriu turėti, kol buvau sulaikyta, jis man gadino gyvenimą ir nežinojau, kiek aš dar ištempsiu. Jis leido mane sumušti, leido sau iš manęs tyčiotis”.
E. Kusaitė tikino, kad labai džiaugėsi, kai J. Laucius buvo nušalintas nuo vadinamosios terorizmo bylos. „Aš labai džiaugiuosi, kad jis dingo iš mano gyvenimo“, – tikino mergina.
E. Kusaitė įtaria, kad žinutę išsiuntė VSD pareigūnai
„Tai – akivaizdus susidororjimas su manimi, aš suprantu, kad jis manęs tiesiog nekenčia, nes iš jo buvo atimta terorizmo byla, kas jam sutrukdė pasižymėti, – teisme kalbėjo E. Kusaitė. – Jis tyčiojosi iš manęs, kad esu narkomanė, jeigu ne aš narkotikus vartojau, tai mano mama vartojo, kai manęs laukėsi. Čia yra ne žmogus, o nežinau… Tokia neapykanta iš jo sklinda...“
E. Kusaitė tikino, kad SMS žinutę iš jos telefono esą galėjo išsiųsti Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai.
„Tai buvo daroma norint sąmoningai mus supykdyti, iškelti naują bylą, nes neaišku, kaip bus su terorizmo byla, galbūt norima parodyti visuomenei, kad iš manęs visko galima sulaukti“, – teigė kaltinamoji, teisme paneigusi kaltinimus ir dėl pasikėsinimo surengti teroro aktą Rusijoje.
Ji tikino, kad ketvirtadienį vėl kviečiama į policiją – esą ketinama pareikšti naujus įtarimus.
J. Laucius: žinutė sukėlė nemalonių išgyvenimų – gyvenu ne vienas
Tuo tarpu baudžiamojoje byloje nukentėjusiuoju pripažintas prokuroras J. Laucius teigė, kad iki šiol iš E. Kusaitės telefono numerio išsiųstą SMS žinutę yra išsaugojęs savo mobiliojo ryšio telefone.
„Iš tikrųjų joje nurodyta, kad esu išgama, neturintis jokių dvasinių vertybių, anksčiau ar vėliau dvėsiu ir seni pažįstami manęs nepaliks, – teisme sakė J. Laucius. – Žinutės turinys yra aiškiai grasinantis, įžeidžiamojo pobūdžio. Gavęs šią žinutę pasijutau nemaloniai. Iš karto po to vieną ar du kartus telefono abonentui skambinau – niekas į mano skambučius neatsakė“.
Prokuroras teigė, kad kitą dieną apie gautą žinutę informavo prokuratūros vadovybę, o paskui kreipėsi į pareigūnus dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.
„Supratau, kad žinutę siuntė kažkas iš mano buvusių klientų, kuriems susitikimas su manimi nebuvo malonus ar pakeitė jų gyvenimą“, – J. Laucius sakė, kad su organizuotu nusikalstumu ir korupcija kovoja jau aštuoniolika metų.
Prokuroras teigė, kad po kiek laiko iš E. Kusaitės bendravimą telekomunikaciniais tinklais stebėjusių pareigūnų sužinojo, jog SMS žinutę išsiuntė būtent kaltinamoji pasikėsinimu surengti terorizmo aktą.
„E. Kusaitė minėjo, kad negi aš tokia kvaila, jog iš savojo mobiliojo telefono siųsčiau tokią žinutę, – teisme kalbėjo J. Laucius. – Iš tikrųjų, ikiteisminio tyrimo metu man buvo kilusios abejonės dėl E. Kusaitės psichinės būklės, dėl to du kartus jai buvo skirtos psichiatrinės-psichologinės ekspertizės. Jų metu buvo nurodyta, kad šita mergina turi didelių sutrikimų. Aš nepamenu, kokiais konkrečiais žodžiais tai yra įvardyta“.
Prokuroras taip pat pažymėjo, kad E. Kusaitė teisme tikina, jog „J. Laucius yra žvėris, mane žemino ir tyčiojosi, atliko neteisėtus veiksmus“.
„Noriu atkreipti dėmesį, kad dėl mano veiksmų nei iš E. Kusaitės, nei iš jo advokato Adomo Liutvinsko nebuvo nė vieno skundo iki 2010-ųjų liepos 20 d., kai generalinis prokuroras bylą perdavė kitam prokurorui, bet aš nebuvau nušalintas nuo bylos tyrimo“, - sakė J. Laucius.
Nukentėjusiuoju pripažintas prokuroras tikino, kad gautą SMS žinutę vertina kaip realų grasinimą: „Tu čia, Lauciau, įstatymo per daug nesek, bus kam su tavimi susidoroti“.
Pasak jo, žmogaus išvadinimas „išgama“ nėra jo išaukštinimas, o paniekinimas.
J. Laucius pažymėjo, kad dėl gautos žinutės patyrė moralinę žalą. „Žinutė yra grasinančio pobūdžio ir man sukėlė nemalonių išgyvenimų – gyvenu ne vienas, turiu vaikų“, – nukentėjusysis pabrėžė, kad E. Kusaitės grasinimai yra realūs.
„Manau, tai rimtas ir realus grasinimas, tai teismas turi atitinkamai įvertinti – taip negalima daryti“, – sakė Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.
Siekė nušalinti bylą nagrinėjantį teisėją
Baudžiamojoje byloje teismas taip pat apklausė E. Kusaitės tetą Ireną Jeleniauskaitę bei motiną Virginiją Kusienę.
Beje, antradienį teismui atvertus E. Kusaitės bylą dėl grasinimo nužudyti bei valstybės tarnautojo įžeidimo teisėjas pareiškė, kad neprijungs kaltinamosios gynėjo pateiktų dokumentų, susijusių su Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama vadinamąja terorizmo byla.
„Šie dokumentai akivaizdžiai susiję su šia byla“, – pasipiktino E. Kusaitės advokatas, pažymėjęs, kad teismas pažeidė baudžiamąjį procesą, be to, varžo kaltinamosios teisę į gynybą. Dėl to gynėjas pareiškė nušalinimą teisėjui Petrui Karveliui.
Be to, advokatas pažymėjo, kad ekspertai nenustatė, jog grasinančio pobūdžio SMS žinutė buvo išsiųsta ir E. Kusaitės mobiliojo ryšio telefono.
Tuo tarpu byloje nukentėjusiuoju pripažintas prokuroras J. Laucius įsitikinęs, kad advokato nušalinimas teisėjui yra nepagrįstas. „Nušalinimas turi būti motyvuotas, gynėjas nepateikė nė vieno argumento, dėl kurio teisėjas turėtų būti nušalintas“, – pažymėjo jis.
Kad nušalinimas teisėjui yra nepagrįstas, įsitikinusi ir valstybinį kaltinimą palaikanti prokurorė Jurgita Gureckienė.
Teismas prašymą atmetė kaip nepagrįstą.