„Aukštesnio atmosferos slėgio sistema, su ramiais orais nusitiesusi nuo arktinių jūrų, per Skandinaviją ir beveik visą Europą. Mus šiandien pasieks anticiklonas, vardu Kai, su gražiais, ramiais orais. Naktys kol kas bus giedresnės, palankios dangaus platybėms stebėti, tiesa, paryčiais dažnai rūkai nusidrieks, bus vėsoka. Dienomis trumpai palis, bus maloniai šilta. Bet jau nuo penktadienio iš šiaurės vakarų stiprėjanti ciklonų sistema, „apsiginklavusi“ atmosferos frontų debesimis, gali sujaukti orų idilę.

Savaitgalyje stiprės vakarinių krypčių vėjas, daugiau palis, ypač šeštadienį. Kiek gražesnė gali būti sekmadienio diena. Bus jau vėsiau, ypač lietingą šeštadienį. Dėl kitos savaitės pradžios orų modeliai nesutaria, tad kol kas – labai permainingas ir drėgniausias prognozės variantas. Bet gali būti ir sausa ir labai šilta. Tad vis tikslinsim ir kuo skubiau pranešim“, – informuoja sinoptikė.

Antradienį, rugpjūčio 6-osios nakties pradžioje trumpai, su silpna perkūnija nulis, daugiausia rytiniuose rajonuose, po vidurnakčio daug kur rūkai nusidrieks, dieną vėl trumpai, su perkūnija daug kur nulis. Vėjas šiaurinių krypčių 4-8m/s, dieną pajūryje 6-11 m/s. Naktį 11-14°C, Kuršių nerijoje 16-18°C, dieną 22-25°C, pajūryje tik apie 19-21°C.

Trečiadienį, rugpjūčio 7-osios naktį be lietaus, vėl rūkai nusidrieks, dieną gali trumpai palyti su perkūnija palyti, daugiausia šiauriniuose, šiaurės rytiniuose rajonuose. Vėjas nepastovus 4-8 m/s, pajūryje dieną šiaurės vakarų 6-11 m/s.Naktį 11-14°C, Kuršių nerijoje 16-19°C, dieną 23-26°C, vėsiausia pajūryje 20-22°C.

Ketvirtadienį, rugpjūčio 8-osios naktį be lietaus, rūkai vis dar kai kur drieksis, dieną be ženklesnio lietaus. Vėjas nepastovus 4-8 m/s, dieną pajūryje vakarinių krypčių6-11 m/s. Naktį 12-15°C, Kuršių nerijoje 16-18°C, dieną 24-29°C, pajūryje 21-23°C.

Penktadienį, rugpjūčio 9 d. protarpiais, su perkūnija palis, dieną gausiau rytiniuose rajonuose. Vėjas vakarų naktį 5-10 m/s, dieną 7-12m/s. Naktį 14-16°C, pajūryje 17-19°C, dieną 22-26°C, vėsiausia pajūryje.

Šeštadienį, rugpjūčio 10 -osios naktį gausokai, su perkūnija lis, dieną protarpiais lietus su perkūnija. Vėjas naktį pietinių krypčių, dieną vakarų, pietvakarių 7-12 m/s, gūsiai 15 m/s, dieną gūsiai iki 17 m/s. Naktį 15-18°C, Kuršių nerijoje apie 19°C, dieną 19-24°C.

Sekmadienį, rugpjūčio 11-osios naktį be ženklesnio lietaus, dieną protarpiais su perkūnija palis. Vėjas vakarų, pietvakarių 7-12 m/s, naktį pajūryje gūsiai iki 15m/s. Naktį 11-15°C, pajūryje apie 16-18°C, dieną 21-25°C.

Pirmadienį, rugpjūčio 12-osios naktį be ženklesnio lietaus, dieną protarpiais, su perkūnija gali palyti. Vėjas pietinių krypčių 5-10 m/s, dieną suks į pietvakarius, vakarus 7-12 m/s. Naktį 13-15°C, pajūryje apie 16-18°C, dieną 21-27°C, pietiniuose rajonuose iki 29°C.

Antradienį, rugpjūčio 13-osios naktį be lietaus, rytą ir dieną turėtų gausokai ir su perkūnija lyti. Vėjas pietvakarių naktį 5-10 m/s, dieną 7-12 m/s. Naktį 11-14°C, pajūryje apie 16-18°C, dieną 18-23°C.

Jau aišku, kokius rugpjūčio orus nurodo ilgalaikės prognozės

Klimatologas Gintautas Stankūnavičius feisbuke pirmadienį pasidalijo įžvalgomis apie pasaulio orus bei pateikė ilgalaikes orų prognozes.

Jo teigimu, ateinančiomis dienomis didesnių pokyčių oro masių veikloje neprognozuojama.

„Virš šiaurinės ir šiaurės vakarinės Europos dalies vyraus poliarinės kilmės, o virš pietinės – tropinės kilmės oro masės. Jų kontaktinė zona – Vidurio Europa, kur jos dažniausiai keisis. Lietuvoje nakties oro temperatūra bus apie 12–17 laipsnių šilumos, dienomis – 19–24 laipsnių šilumos, vietomis dienomis nedidelis lietus. Dėl mažų slėgio gradientų vėjas bus silpnas, savaitės pradžioje šiaurinių, o pabaigoje – pietinių ir vakarinių krypčių. Penktadienį–šeštadienį iš vakarų Lietuvą pasieks keli nelabai aktyvūs atmosferos frontai, todėl beveik visoje teritorijoje palis, vietomis su perkūnija“, – teigė klimatologas. G. Stankūnavičiaus teigimu, šiltesnės oro masės iš pietvakarių Lietuvą galėtų pasiekti kitos savaitės viduryje, „tačiau vyraujant silpnai didesnio masto oro pernašai virš Europos šios prognozės gali ir neišsipildyti“.

Na, o ilgalaikių prognozių duomenys rodo, kad šiltesni, nei įprastai orai Lietuvoje prognozuojami kitą savaitę (12–18 dienomis) ir mėnesio pabaigoje–rugsėjo mėnesio pradžioje. Kritulių kiekis likusią mėnesio dalį – kiek mažesnis už daugiametį.

Praūžusios audros padariniai Nors prasidėjo paskutinis kalendorinės vasaros mėnuo, tačiau bent kol kas rudens alsavimo nesijaučia, rašė klimatologas. Anot jo, po kelių ilgesnių tropinio oro „užsibuvimo“ laikotarpių orai liepos pabaigoje atvėso iki „lietuviškų“ standartų, o ta riba tarp skirtingų oro masių buvo aktyvus, gilus bei greitai besivystantis ciklonas, atkeliavęs į Baltijos šalis liepos 28 dieną. „Pats ciklonas kaip reiškinys rytiniame Baltijos regiono pakraštyje buvo prognozuojamas jau prieš 3–4 paras iki jo atslinkimo. Pats nesekiau Lietuvos Hidrometeorologijos tarnybos oficialių prognozių, tačiau panagrinėjau daug kur naudojamas Europos vidutinės trukmės prognozių centro sudarytas orų prognozes aukštos raiškos orų prognozės modeliu (ECMWF HRes).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)