SMK Auštosios mokyklos bendraįkūrėja taip pat įvardija ir dar viena labai svarbų šių dienų iššūkį. „Šio amžiaus probleminis iššūkis – kaip sudominti. Nes dabar tiek daug galimybių, o atsidarius telefoną gali būti sudomintas visai dienai ir atrodo, kad daugiau nieko nereikia, – kalbėjo G. Skučaitė. – Tai tas sugundymas šiais laikais vyksta per praktiką, per galimybę atskleisti save.“
SMK Aukštojoje mokykloje studentai kviečiami gilintis į daugybę skirtingų sričių: nuo tarptautinio verslo, ateities verslo ir dirbtinio intelekto, restorano ir viešbučių vadybos, mados ir stiliaus vadybos, teisės ar net estetinės kosmetologijos, bendrosios praktikos slaugos, programavimo ir multimedijų bei net gyvenimo kokybės vadybos.
Studijų programos kinta ir yra nuolat atnaujinamos, kinta ir prieš kelerius metus pakilimo bangą išgyvenusi studijų kryptis – kūrybinės industrijos. „Atsitiko taip, kad mes ir patys pradėjome kurti daugiau studijų programų menų ir kūrybos srityje. Reiškia, kad tas srautas, kuris anksčiau stodavo į kūrybos ir pramogų industrijas, išsiskaidė ir atsirado daug stojančiųjų į kūrybą ir medijas, tai tapo aktualu. Taip pat sukūrėme dizaino studijų programą, ruošiamės kurti rašytinės kūrybos, vadinamojo „storytelling“ programą. Galima sakyti, kad stojančiųjų srautas pasiskirstė, turime daugiau programų ir jos labiau specializuotos“, – pasakojo G. Skučaitė.
Kalbėdama apie šiuolaikinius studentus, G. Skučaitė „Delfi“ laidai „Ar galiu užeiti?“ taip pat aprodė ir Vilniuje įsikūrusio filialo auditorijas bei poilsio erdves. Kai kurios auditorijos čia – net labai netradicinės, pavyzdžiui – apvalios, o jose – apvalūs minkšti suolai, o ne daugeliui įprastos kėdės. Tokios auditorijos naudojamos toms paskaitoms, kuriose svarbu atskleisti kūrybiškumą.
Tačiau ne visos SMK Aukštosios mokyklos programos – apie kūrybiškumą. Viena naujausių programų – bendrosios praktikos slauga. „Slaugytojų labai reikia, todėl džiaugiamės, kad daug kas renkasi šias studijas, – „Delfi“ kalbėjo G. Skučaitė, aprodydama kelias laboratorijas, kurioje galima rasti ir simuliacinių pacientų. – Šita programa labai populiari, yra didelis darbuotojų poreikis. Praktiškai, kiek specialistų parengiame, turime užsakovus, kurie gali įsidarbinti iš karto.“
Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje įkurtoje SMK Aukštojoje mokykloje studijuoja apie 4 tūkstančiai asmenų, kasmet vis daugiau jų atvyksta iš kitų šalių. „Matome labai ryškią tendenciją – didėjantį užsienio studentų skaičių, – įvardijo G. Skučaitė. – Kai pradėjome rengti studijas užsienio studentams, populiariausios buvo tarptautinio verslo programos, atvažiuodavo daug iš Afrikos: Nigerijos, Kongo. Dabar matome, kad studijų programų spektras labai išsiplėtė. Jei anksčiau daugiausia rinkdavosi tarptautinį verslą, tai dabar turime suformuota dešimt studijų programų grupių. Mokosi ir slaugos, ir kosmetologijos, ir dizaino, ir video kūrybos, ir medijų. Dabar ir geografija yra daug platesnė“, – vardijo G. Skučaitė.
SMK Aukštosios mokyklos bendraįkūrėja ir kanclerė G. Skučaitė „Delfi“ laidai „Ar galiu užeiti?“ aprodė ir slaugos, ir kosmetologijos, ir programavimo auditorijas, taip pat ir studiją, kurioje įrašinėjamos įvairios studentų tinklalaidės. Visą laidą kviečiame pamatyti čia.