Už jo atsistatydinimą balsavo tik komiteto pirmininkas „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, kiti trys komiteto nariai susilaikė.

Galutinį sprendimą dėl E. Vaitekūno pareiškimo priims Seimas. Balsavimas dėl LRTK komisijos pirmininko atleidimo įtrauktas į ketvirtadienio plenarinio posėdžio darbotvarkę.

Atsistatydinimo pareiškimą E. Vaitekūnas pateikė praėjusią savaitę motyvuodamas silpnu anglų kalbos mokėjimu. Tačiau trečiadienį per Kultūros komiteto posėdį jis pripažino, kad tokį jo žingsnį lėmė pavasarį Seimo patvirtintos Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvados.

Jose, be kita ko, remiantis Valstybės saugumo departamento (VSD) pateikta medžiaga, konstatuota, kad koncerno „MG Baltic“ atstovai siekė įgyti įtaką Lietuvos radijo ir televizijos komisijoje. Išvadose nurodyta, kad LRTK vadovu paskyrus E. Vaitekūną koncerno atstovai, palaikydami neformalius ryšius ir gaudami iš jo vidinę informaciją siekė, kad koncerno valdomos žiniasklaidos priemonės įgytų konkurencinį pranašumą ir įtaką.

VSD parlamentarams teiktoje medžiagoje nurodė, kad E. Vaitekūnas įdarbino LRTK administracijoje televizijos LNK generalinei direktorei bei tuometinei Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos prezidentei Zitai Sarakienei artimus asmenis, patarė skųsti komisijos LNK skirtą baudą teismui, prašė parodyti dukrą per televiziją, reklamuoti jo draugų koncertus.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (90)