Ukrainiečių turimos raketų atsargos ir jų papildymas, nešėjų (HIMARS platformos) klausimas, F16 projekto vystymas (patys orlaiviai ir, pavyzdžiui, 900 km raketų JASSM perdavimas). Visi šie klausimai yra neišspręsti.
Tuo pačiu nesinorėtų, kad į Baltuosius rūmus įžengęs D. Trumpas nuspręstų peržiūrėti pirmtako sprendimą dėl leidimo smūgiuoti į Rusijos teritoriją.
Luhansko kryptis
Kupjanskas. Ukrainos pajėgos išlaikė pozicijas, rusams nepasisekė susikurti placdarmo prie Lozovos.
Syverskas. Šis sektorius ne kartą „pasižymėjo“ melagingais čia veikiančios rusų vienetų vadovybės raportais apie neva užimtą Verchnokamenskėje, Bilohorivkoje bei Serebriankoje. Panašu, aukštesnės agresoriaus vadovybės kantrybė trūko – sektoriuje prasidėjo karininkų sulaikymai. Kontaktinėje linijoje – be pakitimų.
Donecko kryptis
Časiv Jaras. Suaktyvėjo mūšiai Časiv Jaro mieste, okupantams pavyko kažkiek išplėsti „niekieno“ teritoriją. Taip pat karšta ir Torecke, čia Ukrainos gynėjai išlaikė pozicijas.
Pokrovskas. Agresorius formuoja savo nedidelio pleišto flangus prie Petrivkos gyvenvietės, jis sugebėjo išplėsti dešinįjį savo flangą. Tikėtina, tai yra pasiruošimas tolimesnėms operacijoms Pokrovsko link.
Kurahovė. Šiaurinis flangas. Ukrainos pajėgos neleidžia rusams įsitvirtinti Soncivkoje, taip apsunkindamos agresoriaus pastangas platesniu frontu veržtis link kelio Kurahovė – Zaporižia.
Rytinis flangas. Padėtis nesitaiso, rusai po žingsnelį stumiasi į priekį. Blogiausia, kad Ukrainos gynėjams nepavyksta išmušti okupantų iš Dalnės prieigų.
Pietinis flangas. Pakitimų kontaktinėje linijoje nefiksuota. Nors rusai nesugeba pasistūmėti link Uspenivkos, padėtis Antonivkos – Uspenivkos ruože išlieka sudėtinga.
Zaporižios kryptis
Ukrainos pajėgos keliais HIMARS smūgiais atakavo užnugaryje besitreniruojantį okupantų vienetą. Mažiausiai 20 rusų karių buvo sunaikinta, daug sužeistų.
Tęsiasi mūšiai Velyka Novosylkos sektoriuje. Ukrainos pajėgos kontratakavo nuo Makarivkos ir išstūmė rusus labiau į pietus.
Surengė masinį smūgį
Sekmadienį buvo ilgai nelauktas, bet prognozuotas agresoriaus masinis ir kombinuotas smūgis Ukrainos teritorijai. Atakuota net 120 įvairių tipų raketomis, beveik pusę jų sudarė „Kh101“, taip pat naudotos „Iskander M“, „Kh22“, „Kalibr“, „Kinžal“ ir net retenybė – „Cirkon“ raketa.
102 raketas Ukrainos gynėjams pavyko numušti, tarp jų „ultra modernias“ – tą vieną „Cirkon“ ir 7 iš 8 „Kinžal“.
Iš 90 dronų „Šahed“ ukrainiečiai numušė 42. Atakos taikiniu buvo Ukrainos energetinė infrastruktūra. Tikėtina, kad tokie (ar mažesnio masto) smūgiai kartosis. Kokiu dažnumu? Priklausys nuo agresoriaus plano. Ar tikslas yra kuo skubiau keletu ar keliolika masinių smūgių padaryti efektą ir pasigerinti savo derybinę poziciją?
O gal metodiškais smūgiais griauti Ukrainos energetinę infrastruktūrą? Atsakyti sunku, ekspertai stebės situaciją.