D. Antanaičio teigimu, slapti dokumentai yra saugomi arba prie interneto ryšio neprijungtuose kompiuteriuose, arba yra atspausdinti popieriuje ir laikomi specialiai jiems skirtoje patalpoje.

Tad juos pavogti buvo galima tiesiog fiziškai išnešus iš tos patalpos arba įsirašius į elektroninę laikmeną.

Todėl atsekti, kas tai padarė, anot DELFI TV laidos „Delfi Diena“ pašnekovo, neturėtų būti sunku.

Karybos ekspertas teigia, kad jei iš dokumentų bus galima atsekti, kaip vykdoma žvalgyba, žvalgybos šaltiniams „bus pakankamai pavojinga toliau gyventi“.

Pasak D. Antanaičio, viešai galima rasti informacijos apie tai, jog ataskaitoje minimas ukrainiečių šaudmenų trūkumas. Tačiau, pasak jo, tame nėra nieko naujo – mes tai žinojome, kaip ir tai, kad ukrainiečiai turi problemų su oro gynyba.

Patiko propagandistų reakcija

„Man patiko rusų propagandistų reakcija. Pasirodo, kai jie sužinojo tikruosius Rusijos kariuomenės nuostolius kare, jie nepatikėjo, kad jie yra tokie dideli. Tai aš matau ir teigiamą ataskaitos nutekinimo pusę, nes rusų propagandistai patys ištiražavo, kiek iš tiesų kainuoja karas Ukrainoje rusams“, – pabrėžė jis.

Paklaustas, ar dėl to ukrainiečiams gali tekti keisti taktiką, D. Antanaitis tvirtino, kad iš tiesų sunku pasakyti, kiek Rusija gavo informacijos.

„Jeigu rusai gavo esminę informaciją apie kažkokią konkrečią, didelę operaciją, be abejo, žala yra didelė. Nes reikia perskirstyti resursus, vykdyti naują planavimą, perdislokuoti karius, vėl atlikti žvalgybą, kad būtų nustatyta nauja puolimo kryptis, objektas. Be abejo, tai būtų didelis smūgis. Tačiau mes nežinome, kas iš tiesų yra tuose dokumentuose“, – kalbėjo jis.

Ekspertas neatmetė, kad gali būti ir taip, jog nutekėjo nereikšmingi dalykai, o visas triukšmas dėl to tėra muilo burbulas.

„Rusai gali sakyti, kad mes žinome visus jūsų planus, nors iš tiesų jie nieko nežino, o bando paveikti Vakarus, Ukrainą. Tokiu būdu pas sąjungininkus, ukrainiečius atsiranda chaosas, ieškoma kaltų ir panašiai. Todėl šiuo atveju, kaip visą laiką, reikia reaguoti ramiai, išsiaiškinti, kas įvyko iš tikrųjų, kokia informacija tikra, kokia ne. Nes rusai yra apgavysčių ir melagysčių meistrai“, – kalbėjo jis.

Anot jo, rusams yra naudinga skleisti tokią žinią, esą net nepradėkite kontrpuolimo, nes mes žinome, kur jūs pulsite.

Dokumentų autentiškumą tikrins

Pentagonas teigia, kad patikrins dokumentų autentiškumą. D. Antanaitis sako, kad tai neturėtų užtrukti, nes nustatyti, ar jie tikri, yra labai lengva.

„Jie yra kataloguose, todėl atskirti, koks dokumentas iš kur atkeliavo, yra pakankamai lengva“, – sakė jis.

Pirmadienį Pentagonas pareiškė, kad itin slaptų JAV dokumentų – daugelis susiję su karu Ukrainoje – nutekinimas kelia „labai rimtą“ pavojų JAV nacionaliniam saugumui, rašo ELTA.

Pažeidimą tiria Teisingumo departamentas. Panašu, kad nutekinta slapta informacija ir apie karą Ukrainoje bei slapta JAV sąjungininkių analizė, dabar amerikiečių pareigūnai mėgina jas nuraminti.

Pastarosiomis dienomis „Twitter“, „Telegram“, „Discord“ ir kitose svetainėse buvo aptikta dešimtys dokumentų nuotraukų, nors kai kurios buvo platinamos internete jau kelias savaites, o gal net mėnesius, kol praėjusią savaitę sulaukė žiniasklaidos dėmesio.

Tai, kad internete išplito šie dokumentai, kelia „labai rimtą pavojų nacionaliniam saugumui ir gali skleisti dezinformaciją“, sakė gynybos sekretoriaus padėjėjas viešiesiems reikalams Chrisas Meagheris, nepatvirtinęs jų autentiškumo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)