„Priėmėme sprendimą, kadangi FPV dronai praeina ukrainietiškus testus, yra neblogame koviniame lygmenyje, tokius dronus nupirkti ir mūsų visai kariuomenei, integruojant Krašto apsaugos savanorių pajėgas, Karo akademiją, Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjų, kad sukurtume tam tikrą dronų ekosistemą“, – kalbėdamas apie tolimesnius kovinių dronų įsigijimo planus trečiadienį Pabradės rajone esančiame Generolo Silvestro Žukausko poligone vykusio renginio metu teigė ministras.

„Šiame pasaulyje, kur yra virsmo technologija, atsilikti negalime“, – pridūrė jis.

Savo ruožtu kariuomenės vadas Raimundas Vaikšnoras renginio metu taip pat ragino užpildyti pajėgumų trūkumą.

„Dronų panaudojimas Lietuvos kariuomenėje nėra kažkas naujo. Jau eilę metų turėjome daugiau žvalgybines platformas. (...) Tačiau karas Ukrainoje parodė, kad dronų efektyvumas perėjo į kitą lygmenį, todėl mes negalime atsilikti“, – sakė R. Vaikšnoras.

„Reikia užpildyti pajėgumų spragas. Kalbame ne vien tik apie žvalgybinius, bet ir jūrinius dronus. Visas dimensijas bandysime uždengti. (...) Turėti dronus dar nieko nereiškia, reikia paruošti ir žmones. Turime sukurti mokymų bazę“, – pabrėžė jis.

Kariuomenės vadas akcentavo, kad bepiločių orlaivių integracijos procesą planuojama plėsti nuolat.

„Sausumos pajėgose prie kiekvieno bataliono planuojamas būrys dronų, prie brigadų – po kuopą. Vėliau, žiūrint į šiuolaikinio mūšio dinamiką, turbūt plėsime panaudojamumą. Dronai nėra sidabrinė kulka. Tai remiantysis veiksnys, (...) tačiau dronai užpildys tam tikrus galimybių langus, skyles“, – pažymėjo R. Vaikšnoras.

ELTA primena, kad liepos pabaigoje Vyriausybė nusprendė skirti papildomus 20 mln. eurų įvairių tipų kovinių dronų ir bepiločių žvalgybinių orlaivių įsigijimui.

Gynybos resursų agentūra pirmadienį nurodė iš penkių Lietuvos kovinių dronų gamintojų įmonių už 8 mln. eurų perkanti dronų, kuriuos perduos Lietuvos kariuomenei ir Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.

Lietuvos kariuomenei bus pristatyta daugiau kaip 2,3 tūkst. kovinių dronų (FPV) už 3 mln. eurų, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms – beveik 5 tūkst. tos pačios rūšies dronų už 5 mln. eurų. Visi dronai kariams bus pristatyti iki šių metų pabaigos.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenė yra įtraukusi Bepiločių orlaivių ir priešdroninių sistemų mokymą į Bazinio kario kurso programą bei vykdo bepiločių orlaivių instruktorių kursus profesinės karo tarnybos kariams.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)