Paaiškėjo, kad telefono ryšys jiems išjungtas dėl susidariusių skolų.

Vakar kalbinta Kauno rajono policijos komisariato (PK) Organizacinio poskyrio viršininkė Aušra Jakimavičienė patvirtino, kad nuo pirmadienio telefono ryšys policijos nuovadose apribotas. Kauno rajono teisėsaugininkai prieš kurį laiką raštu kreipėsi į bendrovę TEO LT.

Pareigūnai prašė palaukti, kol bus padengtos skolos, tačiau telefono ryšio tiekėjai gailesčio neparodė.

Garliavos policijos nuovados viršininkas Sergejus Lemziakovas patvirtino, kad nuovadų darbuotojų bendravimas telefonu vyksta „tik viena kryptimi“: „Jūs su manimi susisiekėte, o aš jums paskambinti negalėčiau.“

Faksą pakeičia automobilis

Anot S.Lemziakovo, kol kas pareigūnai verčiasi skambindami mobiliojo ryšio telefonais arba naudojasi vis dar veikiančiu vietiniu ryšiu. Paskambinę budėtojams vidiniu numeriu jie gali paprašyti sujungti su norimu abonentu. Dalis mokesčių už mobiliojo ryšio paslaugas policijos nuovadų vadovams, tyrėjams ir nepilnamečių reikalų inspektoriams yra kompensuojama. Tačiau šios lengvatos veikiausiai nepakaktų, jei pareigūnai būtų priversti mobiliaisiais telefonais naudotis nuolat.

Apie darbe susidariusias kliūtis savo kolegai antrino ir Girionių policijos nuovados viršininkas Darius Joneikis, įžvelgęs dar daugiau pastarosiomis dienomis patiriamų nepatogumų. Jo teigimu, telefono ryšio sutrikimai pareigūnams sukėlė papildomų rūpesčių siunčiant svarbius dokumentus: „Be telefono šiais laikais sunku išsiversti kasdienybėje, o ką jau kalbėti apie policijos darbą. Svarbiausia, kad negalime nieko siųsti faksu. Reikia pranešti prokuratūrai apie pradedamus ikiteisminius tyrimus, siųsti kitokius raštus, bet nėra kaip tai padaryti. Tenka vežti iš rajono į miestą automobiliais, tačiau kuro atsargos irgi nėra beribės.“

Kauno rajono policijos komisariato buhalterijoje dienraščiui paaiškino, kad už telefono ryšį sumokama iš lėšų, kurias teisėsaugininkams skiria Kauno rajono savivaldybė. Tačiau kol kas nuovadoms išlaikyti skirtų pinigų negauta – valdininkai vėluoja, todėl ir sumokėti nebuvo iš ko. Tikslios už telefono ryšį susidariusių skolų sumos pareigūnai nebuvo linkę įvardyti.

Šiemet paremti nespėjo

Kiek kitokį atsakymą „Kauno dienai“ pateikė Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytas Bancevičius, kuris pabrėžė, kad Kauno rajono valdžia anaiptol nėra įsipareigojusi finansuoti policijos įstaigų, o tik paremti.

„Pagal specialią programą biudžete yra numatyta šiek tiek pinigėlių policijos nuovadoms išlaikyti, tačiau tos lėšos nėra tiesiogiai skirtos vien už telefonų pokalbius sumokėti ar dar kažkurioms konkrečioms išlaidoms. Pernai rėmėme pagal galimybes ir šiemet ketiname elgtis taip pat, – aiškino V.Bancevičius. – Pirmasis šių metų ketvirtis apskritai buvo labai sunkus ir būtų neprotinga nemokėti, pavyzdžiui, gan radikaliai nusiteikusiems mokytojams, o atiduoti pinigus policijai.“

Bendrovės TEO LT atstovas spaudai Antanas Bubnelis vakar „Kauno dienai“ patvirtino, kad skola Kauno rajono policijai susidariusi dar praėjusių metų pabaigoje. Skolininkai ne kartą buvo įspėti, tačiau savo įsipareigojimų vis tiek neįvykdė.

A.Bubnelio teigimu, skolų nelikvidavusiai Kauno rajono policijai prieš kelias dienas buvo apribotas ryšys, paliekant tik įeinančius skambučius, tačiau vakar bendrovė priėmė sprendimą dar kartą teisėsaugininkų pasigailėti: „Suprasdami, kad policija vykdo visuomenei svarbią funkciją, ketiname jau artimiausiu metu atnaujinti paslaugų teikimą, tikėdamiesi, kad jie likviduos skolą.“