„Bus testuojami tie mokiniai, kurių tėvai sutinka. Džiaugiamės, kad nemaža dalis Klaipėdos mokyklų bendruomenės supranta prevencijos svarbą ir pritaria testavimui, kad kiek tik įmanoma galėtume stabdyti infekcijos plitimą įstaigose. Kuo daugiau bus sutinkančių testuotis, tuo greičiau galėsime užfiksuoti virusą ir užkirsti kelią jo išplitimui“, – sako Klaipėdos mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.
Mokinių testavimo procesą organizuos Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, į pagalbą bus pasitelkiami mokyklų darbuotojai. Greitieji antigeno testai bus atliekami mėginį paimant iš nosies landos (mėginio paėmimas toks pats, kaip pavasarį tiriant kaupinių metodu). Visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė pastebi, kad daugelis tų mokinių bei jų tėvų, kurie mokyklose su testavimu susidūrė praėjusiais mokslo metais, testuotis sutinka ir šiemet.
„Daugelis tų, kurie procesą išbandė praėjusiais mokslo metais, pamatė, kad tai nėra nei baisu, nei sudėtinga, tad ir šiemet testavimui neprieštarauja. Dalis tų, kurie su testavimu dar nesusidūrė, į procesą žiūri atsargiau, tačiau tikimės, kad, laikui bėgant, baimių bus vis mažiau. Kol kas situacija mokyklose labai skirtinga – yra tokių įstaigų, kur testuotis pasiryžę tik mažiau nei penktadalis moksleivių, yra ir tokių mokyklų, kur testuotis ketina daugiau kaip 80 procentų ar net 98 procentai moksleivių“, – sako J. Grubliauskienė.
Tuo metu darželiuose ketinama pradėti aplinkos paviršių testavimą. Pirmiausia mėginius bus siūloma imti didžiausiose įstaigose, toliau organizuojant procesą bus vertinama epidemiologinė situacija ir galimos rizikos kolektyvuose.
Tiek darželiuose, tiek mokyklose ypatingas dėmesys taip pat turi būti skiriamas intensyviam patalpų valymui, vėdinimui, rankų plovimui, srautų valdymui ir kitoms infekcijų plitimo prevencijos priemonėms. Švietimo įstaigų darbuotojai, kurie nėra pasiskiepiję nuo COVID-19 ir nėra persirgę šia liga, privalo periodiškai testuotis.