Klaipėdos miesto taryba yra patvirtinusi, jog 2016 metais priims ne daugiau nei 20 pabėgėlių, perkeltinų ar prieglobsčio Lietuvoje prašančių asmenų statusą turinčių žmonių.

„Pas mus jau įsikūrė trys, netrukus gims ketvirtasis, tad šiemet dar galėsime priimti 16 žmonių“, – teigė Klaipėdos Socialinės paramos centro direktorė Diana Stankaitienė.

Klaipėdoje apsigyvenusi ukrainiečių šeima turi perkeltinų asmenų statusą. Jis suteikiamas asmenims, kurie turi lietuviško kraujo. „Šiuo atveju, atvykusios ukrainietės mama buvo gimusi Lietuvoje, ištekėjo už užsieniečio ir išvyko į Ukrainą slaugyti uošvių“, – pasakojo D. Stankaitienė.

Į Klaipėdą atvykusi ukrainietė yra gimusi 1985 metais, jos vyras – dvejais metais vyresnis.

„Jie tikrai nusiteikę įsitvirtinti Lietuvoje. Nors Klaipėdoje jie dar tik kelias dienas, vyras jaut tikino turintis darbo pasiūlymų.. Tačiau jo prašėme neskubėti, pirmiausia pasitarti su mumis, kad netaptų sukčių auka. Jis tikino, jog Ukrainoje turėjo savo verslą, o Klaipėdoje nusiteikęs dirbti autoservise arba kokioje nors laivų remonto įmonėje. Dirti jis gali pradėti nors ir rytoj, nepaisant to, kad šeimos integracijos laikotarpis yra iki rugsėjo 25 dienos“, – aiškino D. Stankaitienė.

Šeima kurį laiką gyveno Ruklos pabėgėlių centre. Klaipėdą, kaip miestą, kuriame nori įsitvirtinti, jie pasirinko todėl, kad čia turi giminių, todėl esą lengviau bus adaptuotis.

D. Stankaitienės teigimu, šeima pati susirado butą išsinuomoti. Ji išnuomoję žmonės sutiko, kad ukrainiečiai tame bute deklaruotų savo gyvenamąją vietą.

Šiomis dienomis šeima, lydima socialinės darbuotojos, važinėja po prekybos centrus, kad nusipirktų būtiniausius daiktus, kurių reikia tinkamai įsikurti.

Jiems jau pervesta vienkartinė pašalpa įsikūrimui – 510 eurų. Šeima kas mėnesį būtiniausioms išlaidoms gaus po 408 eurus, o nuo rugpjūčio 1-osios ši parama sumažės iki 367 eurų.

Šeimai bus samdoma lietuvių kalbos mokytoja, socialinė darbuotoja padės susitvarkyti dokumentus, kad dukrytė galėtų eiti į darželį. Ir už lietuvių kalbos pamokas, ir už darželį šeimai mokėti nereikės – išlaidas padengs Socialinės paramos centras.

„Kol kas atrodo, kad viskas bus labai gerai“, – optimistiškai nusiteikusi buvo D. Stankaitienė.

Jos žiniomis, norą įsikurti Klaipėdoje yra pareiškęs vienišas vyriškis, šiuo metu taip pat gyvenantis Ruklos pabėgėlių centre. Ukrainietis į Klaipėdą turėtų atvykti gyventi gegužę. Vasarą uostamiestyje laukiama dar vienos šeimos iš Ukrainos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (446)