Pirmadienį kasacinis teismas atmetė nuteistosios skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo skirtą bausmę – pustrečių metų laisvės atėmimą jo vykdymą atidedant dvejiems metams, pranešė prokuratūra.

Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai.

Bylos duomenimis, viešosios įstaigos „Klaipėdos licėjus“ dalininkė ir direktorė R. Kontautienė, būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, siekė turtinės ir kitokios asmeninės naudos, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi bei apgaule pasisavino ir iššvaistė didelės vertės svetimą turtą, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, klastojo dokumentus.

Teismas konstatavo, kad R. Kontautienė leido licėjaus lėšas asmeninėms reikmėms, apmokėjo asmeninių baldų ir techninės įrangos įsigijimą, butų remonto darbus ir pan. Dėl tokių veiksmų valstybė ir „Klaipėdos licėjus“ patyrė didelę žalą – beveik 30 tūkst. eurų.

Byloje nustatyta, kad nebuvo būtinybės įrengti du kaltinamosios butus Klaipėdos licėjaus lėšomis tam, kad būtų apgyvendinti mokytojai pagal tarptautinę bakalaureato programą, nes tokios paraiškos ne tik kad nebuvo pateiktos, bet pagal jas nėra reikalavimo užtikrinti mokytojų apgyvendinimą.

„Teismas padarė išvadą, kad už licėjaus lėšas įrengti du butai buvo skirti tik kaltinamosios asmeninių poreikių tenkinimui ir lėšų už jų nuomą gavimui. Teismas konstatavo, kad Klaipėdos licėjaus lėšomis buvo mokama ir už kaltinamosios kasdieninio vartojimo prekes, kosmetiką, naminių gyvūnų maistą ir kraiką, kaltinamosios narystę labdaros klube“, – teigė 2020 metais nuosprendį paskelbę Klaipėdos apygardos teismas.

Byloje konstatuota, kad kaltinamoji prilyginama valstybės tarnautojai, nes Klaipėdos licėjus visuomenei teikia viešas švietimo paslaugas pagal valstybės nustatytus išsilavinimo standartus, yra įgaliotas išduoti vidurinės mokyklos baigimo atestatus, pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus, pradinio išsilavinimo pažymėjimus ir mokymosi pasiekimų pažymėjimus.

Įstaiga gauna ir naudoja tikslines mokinio krepšelio lėšas. Mokykla yra išlaikoma ne tik iš mokinių tėvų mokesčio už mokslą bei privačių rėmėjų lėšų, bet ir iš valstybės skiriamo moksleivio krepšelio lėšų.

Skirdamas bausmę, teismas pažymėjo, jog kaltinamoji veikė tiesiogine tyčia, o tai, kad ji atlygino padarytus nuostolius, jos baudžiamosios atsakomybės nešalina.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją