„Pakvietimas buvo. (...) Jeigu pakvietė, galbūt ir vyksiu“, – BNS trečiadienį sakė Lietuvos rusų sąjungai atstovaujantis politikas.

„Noriu pasižiūrėti savo akimis, pakalbėti su žmonėmis, kas ten vyksta, koks ekonominis potencialas, galbūt naudinga bus Lietuvai“, – pridūrė jis.

Tarptautinė bendruomenė, įskaitant oficialųjį Vilnių, nepripažįsta 2014 metais įvykusios Ukrainos pusiasalio aneksijos.

Tuo tarpu Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Krymą, atsižvelgiant „į sudėtingą saugumo situaciją ir ribotą susisiekimą“.

V. Titovas tvirtino, kad „mes čia nekalbame apie pripažinimą ar nepripažinimą“.

„Mes kalbame apie ekonominį potencialą. Žmonės turi bendrauti ir kalbėtis“, – teigė tarybos narys.

Užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė BNS sakė, kad ministerija „neigiamai vertina ketinimus dalyvauti renginyje, vykstančiame Rusijos neteisėtai okupuotame Kryme“.

Valstybinė Rusijos naujienų agentūra „Sputnik“ prieš savaitę skelbė, kad kitąmet pavasarį vyksiantį forumą aplankys apie 20 politikų ir visuomenininkų iš Baltijos šalių.

V. Titovas sakė, kad kvietimo į renginį iš organizatorių Kryme sulaukė maždaug prieš savaitę.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) yra priėmęs Klaipėdos tarybos prašymą pateikti išvadą, ar V. Titovas sulaužė priesaiką, kai apkaltino partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą žudžius nekaltus civilius.

Prokuratūra dėl V. Titovo pasisakymų yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (152)