Kaip DELFI sakė partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininkas Valentinas Mazuronis, sutarties projektas yra paruoštas, tačiau ar ji bus pasirašyta, priklausys nuo koalicijos partnerių sutarimo.
Primenama, kad socialdemokratai, Darbo partija ir „tvarkiečiai“ yra pasirašę trijų partijų susitarimą, tačiau susitarimas pasirašytas be priedo, kuriuo būtų nurodoma, kaip pasidalijami postai Vyriausybėje ar Seime.
Socialdemokratams priklauso premjero postas ir 7 ministerijos – Finansų, Užsienio reikalų, Krašto apsaugos, Susisiekimo, Ūkio, Sveikatos reikalų ir Teisingumo ministerija.
Darbo partijai priklauso Seimo pirmininko postas ir 4 ministerijos. „Darbiečiai“ tikriausiai vadovaus Žemės ūkio, Švietimo ir mokslo, Socialinių reikalų ir darbo, Kultūros ministerijoms.
Energetikos ministerija gali būti atiduota Lietuvos lenkų rinkimų akcijai. „Tvarkiečiams“ pagal susitarimą priklauso du ministrų portfeliai – vidaus reikalų ir aplinkos.
Kaip skelbta anksčiau, užsienio reikalų ministru tikriausiai bus siūlomas dabartinis Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Linas Linkevičius. Socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius įvardijo, kad susisiekimo ministru gali bus siūlomas Rimantas Sinkevičius, krašto apsaugos – Juozas Olekas, o sveikatos reikalų – galbūt Vytenis Andriukaitis.
Neoficialiai kalbama, kad ūkio ministre galėtų tapti Birutė Vėsaitė, teisingumo – Julius Sabatauskas arba Juozas Bernatonis.
Partija „Tvarka ir teisingumas“ paskelbė, kad į aplinkos ministrus siūlys Valentiną Mazuronį, į vidaus reikalų – Remigijų Žemaitaitį.
Lietuvos lenkų rinkimų akcija į energetikos ministro postą svarsto Lietuvos ir Lenkijos elektros tiltą įgyvendinančios bendrovės „LitPol Link“ valdybos pirmininko Jaroslavo Neverovičiaus kandidatūrą.
Darbo partija savo kandidatų į ministrus nėra įvardijusi. „Darbiečiai“ tik paskelbė, kad į Seimo pirmininkus siūlys Vydą Gedvilą.
Seimo vicepirmininkais pretenduoja tapti socialdemokratas Gediminas Kirkilas, jo partijos kolega Algirdas Sysas, „tvarkietis“ Kęstas Komskis, „darbietis“ Vytautas Gapšys.