Išskirtinės šventės vietos ir apeigų ieškantys kauniečiai jau keletą metų džiaugiasi miesto pašonėje įsikūrusiu Lietuvos liaudies buities muziejumi. Čia galima užsisakyti krikštynų apeigas, kurios atliekamos laikantis senųjų lietuviškų tradicijų.

„Susidomėjimas jomis didžiulis. Jis neatslūgo net ir pakėlus kainą. Dabar valandą trunkančios apeigos kainuoja 200 litų. Vasarą per dieną turime po 3-5 krikštynas“, - pasakojo kartu su kolege krikštynų apeigas Rumšiškėse esančiame muziejuje rengianti Teodora Morkūnienė.

Kolegei antrino ir Danutė Blaževičienė. Pasak muziejininkės, garsas apie neįprastą paslaugą, jau ketverius metus teikiamą šiame muziejuje, pasklido po visą Lietuvą ir net užsienį. „Pavyzdžiui, penktadienį, teko krikštyti vaikutį iš Klaipėdos. Mama sakė, kad draugai, sužinoję, kur teks keliauti dėl krikštynų, stebėjosi ir nesuprato, kam šeimai to reikia. Bet sudalyvavę šventėje liko patenkinti. Kai kurie žadėjo sugrįžti su savo vaikais. Tai mums didžiausias įvertinimas“, - neslėpė D.Blaževičienė.

Muziejininkė D.Blaževičienė džiaugėsi, kad daugėja porų, kurios muziejuje švenčia ne tik krikštynas: „Čia jie būna atšokę mergvakarius, bernvakarius, užsukę per vestuves, o vėliau atveža vaikus krikštyti“.

Renginių organizavimo paslaugas teikiančių įmonių atstovų teigimu, krikštynų šventė atgimė su didžiuliu trenksmu. Galintys sau tai leisti tautiečiai šiai šventei negaili net ir penkiaženklių sumų, kurios išleidžiamos specialistų sugalvotiems scenarijams realizuoti. Neretai tarp prabangios krikštynų šventės planuotojų vyksta konkursai. Laimi tas, kieno parengtas scenarijus užsakovų pripažįstamas geriausiu.

„Mums teko dalyvauti konkurse dėl vienų krikštynų rengimo. Jų sąmata turėjo būti 25 tūkst. litų. Tokia suma prilygsta nedidelių vestuvių išlaidoms. Galima sakyti, kad krikštynos pas mus tampa „mažosiomis“ vestuvėmis“, - pasakojo įmonės „VIPefektas“ renginių koordinatorė Irina Semionova.

Išskirtinių akimirkų besivaikantiems tėvams, dvasininkai primena, kad krikštynos - pirmiausia religinė šventė. „Pakrikštytas vaikutis tėvų valia tampa pilnateisiu krikščionimi. Šiuo atveju svarbiausios yra bažnytinės apeigos. Tiesa, aš asmeniškai nematau nieko blogo, jei vėliau šeima linksminasi. Tai rodo, kad jie džiaugiasi vaiką atvedę į krikščionių bendruomenę“, - sakė kunigas Artūras Kazlauskas.