Tiesa, pati Eglė Kručinskienė teisme pasirodė. Moteris tikina, kad bylos nagrinėjimas išvargino jos šeimą, be to, Kauno apylinkės teismas jau pripažino moters nekaltumą.

„Iš tikro, nusiminėme, kad prokuratūra apskundė išteisinamąjį sprendimą. Nematome priežasties toliau visko tęsti, nuo pradžių buvo aišku, kad čia nieko nebuvo. Policija atvažiavo, pamatė ramius vaikus su mama, su tėčiu, galėjo išvažiuoti, nereikėjo čia užvirti tokios košės, nes jokio nusikaltimo čia nebuvo.

O dabar mes varginami, protingi žmonės įjungti, rašo popierius, dirba. Kam čia to reikia? Prokurorė paminėjo, kad Lietuvoje tokia politika. Kad tėvus šitaip persekioti persekioti, varginti - tokia politika?

Dėl savęs aš rami, nuo pat pradžių, kai mane sodino į policijos mašiną, jau žinojau, kad esu nekalta, kad greičiausiai paleis ir grįšiu pas vaikus namo, kad viskas bus greitai išspręsta. Žinau, kad esu nekalta ir teismas tai patvirtino“, - teisme kalbėjo E. Kručinskienė.

Moteris buvo kaltinama dėl skausmo savo vaikui sukėlimo bei viešosios tvarkos pažeidimo. Būtent pagal šiuos du straipsnius Kauno apylinkės prokuratūra ir pateikė apeliacinį skundą.

„Tai buvo mamos su vaiku reikalas. Nukentėjusių nėra, nėra nusikaltimo“, - prieš posėdį kalbėjo E. Kručinskienė.

Moters advokatas Saulius Dambrauskas BNS yra sakęs, kad skundžiamas teismo sprendimas perduoti bylą policijai administracinei teisenai pradėti.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas po to, kai pernai rugsėjo 29 dieną Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas apie Kauno Panemunės parke praeivio pastebėtą moterį, kuri sudavė mažamečiui vaikui.

Kauno apylinkės teismas gegužės 13 dieną paskelbė, jog byloje nėra objektyvių ir patikimų bei abejonių nekeliančių įrodymų, jog mažametis patyrė fizinį skausmą, o motinos veiksmai, teismo nuomone, nebuvo vertintini kaip viešosios tvarkos pažeidimas, nes E. Kručinskienė sprendė asmeninį konfliktą, o ne siekė sutrikdyti visuomenės rimtį.

Tačiau, teismo vertinimu, E. Kručinskienės veiksmuose galima įžvelgti administracinio nusižengimo požymių, todėl įsigaliojus teismo sprendimui, byla turėtų būti perduota policijai administracinei teisenai pradėti.

Tarnyboms nusprendus vaikus iš šeimos paimti, ši istorija sulaukė didelio visuomenės dėmesio.

Vaikų teisių specialistai teigė, kad mažamečiai iš šeimos paimti dėl jiems grėsusio pavojaus, šeimai nesutikus bendradarbiauti su policijos pareigūnais ir vaiko teisių apsaugos darbuotojais, tačiau pripažino, kad reaguojant į situaciją padaryta klaidų.

Tai, kad vaikams šeimoje buvo kilęs realus pavojus, yra pripažinęs ir teismas.

Kilus skandalui, vaikai šeimai grąžinti.

Bylos nagrinėjimas vyks neviešose posėdžiuose. Kitas posėdis numatomas spalio mėnesį.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (213)