„Pirmas dalykas – kad partijos lyderis po pralaimėtų rinkimų traukias iš pareigų, tai čia nieko naujo. Taip dažnai partijų vadovai daro ir kitose, demokratinėse šalyse. Tai čia kiekvieno lyderio apsisprendimas – ar trauktis ir tokiu būdu lyg ir atverti duris permainoms partijoje, ar bandyti toliau ieškoti būdų, kaip padėti partijai atsigauti ir t.t. Tai čia tie pasirinkimai visada yra tokio panašaus pobūdžio, bet jie dažniausiai būna asmeniniai lyderių pasirinkimai“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Kubilius.
„Šitoje vietoje Gabrieliaus apsisprendimas trauktis yra natūralus, neturiu ką kritikuoti. Ar jam reikėjo trauktis ir iš Seimo? Čia jau kitas klausimas. Aš būčiau gal nedaręs tokio žingsnio“, – neslėpė jis.
Anot A. Kubiliaus, likdamas dirbti Seime, G. Landsbergis būtų galėjęs prisidėti prie TS-LKD atsigavimo.
„Būtų buvęs naujas lyderis. Bet Gabrielius, tikrai turintis didžiulį potencialą politikoje, būtų tikrai padaręs daug svarbių darbų – tame tarpe ir padėdamas ieškoti būdų, kaip partijai atsigauti“, – pabrėžė paskirtasis eurokomisaras, akcentuodamas, jog partijai atsigauti gali būti nelengva.
„Nesakau, kad bus labai paprasta atsigauti. Yra daug įvairių pokyčių pačioje visuomenėje, partijoje visokių pokyčių yra. Rasti tą patį efektyviausią būdą, kaip atstatyti visuomenės pasitikėjimą – tas uždavinys yra pakankamai sudėtingas“, – apibendrino A. Kubilius.
ELTA primena, kad po nesėkmingų Seimo rinkimų TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis paskelbė, jog traukiasi iš partijos vadovo pareigų. Laikinai konservatoriams pirmininkaus jo pirmoji pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Naujojo partijos pirmininko rinkimai planuojami sausio mėnesį.
TS-LKD Seimo rinkimuose iškovojo 28 mandatus. Tačiau G. Landsbergis vykusiuose Seimo rinkimuose pralaimėjo vienmandatėje Centro-Žaliakalnio apygardoje liberalui Simonui Kairiui.