Tačiau Linas Kukuraitis pabrėžia, kad klausimas nėra vienareikšmiškas ir 13-oji pensija viena ar kita forma galėtų atsirasti Lietuvos pensijų sistemoje.

„Šiuo atveju, taip, kaip atsirado Seime, galima būtų nuspėti, kad tai yra rinkiminis siūlymas ir matosi, kad ta partija, kuri siūlė, būtent Lietuvos lenkų rinkimų akcija, jiems ta korta jiems nepaėjo, nepavyko pritraukti daug daugiau balsuotojų“, – LRT radijui antradienį sakė L. Kukuraitis.

„Tačiau tai nėra toks paprastas klausimas, kaip šiuo metu yra diskutuojama. Keliolika Europos valstybių turi 13-ąją pensiją, arba kažkaip kitaip vadina tai savo pensijų sistemoje“, – pridūrė jis.

Tačiau ministras pabrėžė, kad 13-oji pensija turėtų būti sukonstruota išmintingiau, nei siūloma Seime.

„Jeigu ir galėtų atsirasti tokia pensija, ji turėtų būti paremta tiek tvariais finansais, tiek socialiai teisinga“, – sakė L. Kukuraitis.

„Turiu galvoje, kad jei galvojame, jog iš „Sodros“ rezervo galime paimti ir visiems išdalinti vienodą pensiją, tai nebūtų teisinga, nes į „Sodros“ biudžetą žmonės skirtingai sudeda pinigus. Dėl to iš „Sodro“ biudžeto turėtų būti skirstoma pagal tai, kiek žmogus į „Sodrą“ įdėjo“, – tvirtino ministras.

Įstatymo dėl 13-tos pensijos pataisas inicijavo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija, kuri daugiamandatėje apygardoje neperžengė 5 proc. ribos ir į Seimą nepateko.

Siūlymą netvariu vadino prezidentas Gitanas Nausėda, tuo metu finansų ministras Vilius Šapoka tvirtino, kad siekiant suvaldyti skolos augimą, šalis turėtų vengti papildomų finansinių įsipareigojimų prisiėmimo.

Premjeras Saulius Skvernelis ministrui praėjusią savaitę atkirto, kad dėl 13-osios pensijos sprendimą priims Vyriausybė ir pabrėžė, jog šios idėjos nėra atsisakoma.

Skaičiuojama, kad 13-tai pensijai reikės apie 120-180 mln. eurų, ją gautų apie 600 tūkst. žmonių.

Opozicija kaltino pataisų iniciatorius, kad taip jie nori įsiteikti rinkėjams.

Nuo kitų metų pensijos bus indeksuojamos, kaip ir kasmet, tačiau Seime svarstoma, kaip pakeisti dabartinę pensijų indeksavimo formulę, kad jos ateityje didėtų, o ne išliktų tokio pačio dydžio arba mažėtų. Valdantieji siūlo formulėje nustatyti didesnę manevro laisvę.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (57)