Š.Birutis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) "dėl galimos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos".
Teisėsaugos pareigūnų prašoma ištirti praėjusių metų rugsėjo 12 dieną sudarytą pardavimo ir pirkimo sutartį tarp bendrovių "Lietuvos kinas" ir "Kauno grūdai". Pastaroji už 1,4 mln. litų įsigijo pagrindinėje kurorto J.Basanavičiaus gatvėje esantį buvusį kino teatrą "Jaunystė". Jį be Kultūros ministerijos žinios, teigia Š.Birutis, pardavė "Lietuvos kino" generalinis direktorius Juozas Koreiva.
"Apie turto pardavimą ministerija sužinojo šių metų balandžio 25 dieną, bendrovės valdybai analizuojant bendrovės audituotą finansinių ataskaitų rinkinį. Pastebėta, jog ilgus metus nuostolingai dirbusi bendrovė pernai gavo 1 mln. 22 tūkst. 704 litus tipinės veiklos pelno, - teigiama ministro rašte. - Bendrovės vyriausioji buhalterė Lilija Moškova balandžio 25 dieną valdybos nariui Henrikui Putrimui telefonu paaiškino, kad pelno bendrovė turėjo pardavus turtą."
Pardavimo faktas ministerijai sukėlė abejonių, nes dar pernai rugsėjo 11 dieną "Lietuvos kinas" informavo Kultūros ministeriją, kad niekas jos turto pirkimu nesidomi. Negana to, šiemet vasarį Š.Biručiui lankantis "Lietuvos kine" bendrovės vadovas teigė, kad bendrovė minėtą pastatą tebeturi ir kad jis galėtų būti pelningai parduotas.
Be to, kaip rodo ministerijos turimi dokumentai, dar pernai birželį šiuo "Lietuvos kino" pastatu domėjosi prekybos tinklas "Lidl", bet jam atsakyta, kad 2012 metais neplanuojama parduoti jokio bendrovės turto.
Apie aktyviai vykstančias derybas dėl pastato Palangoje pardavimo praėjusių metų rugsėjį Kultūros ministeriją buvo įspėjusi Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba. Ir tuomet J.Koreiva oficialiai informavo, jog niekas bendrovės turto pardavimais nesidomi.
"Galima prielaida, jog slėpdamas įvykusio didelės vertės turto pardavimo sandorį, bendrovės vadovas slėpė, kad iš sudaryto sandorio turėjo asmeninę materialinę naudą", - rašo ministras.
Jo teigimu, pastatas galėjo būti parduotas brangiau arba išnuomotas.
Juoba, kad lėšos "Lietuvos kinui" nebuvo skubiai reikalingos. Didžiąją gautos sumos dalį bendrovė padėjo į banką.
Su "Lietuvos kino" generaliniu direktoriumi J.Koreiva BNS trečiadienį susisiekti nepavyko, jis serga.
Direktoriaus pavaduotojas technikai ir ūkiui Henrikas Mečkauskas BNS sakė nežinąs buvusio kino teatro "Jaunystė" Palangoje pardavimo aplinkybių. Jis tik pabrėžė, kad šis pastatas bendrovei buvo nuostolingas.
"Jis buvo našta - reikėjo mokesčius mokėti, išlaikyti jį, o mūsų bendrovė pati buvo kritinės būklės", - sakė H.Mečkauskas.
Visos "Lietuvos kino" akcijos priklauso valstybei, jas valdo Kultūros ministerija. Bendrovė užsiima kino filmų ir vaizdajuosčių rodymu kino teatruose, kino filmų, vaizdajuosčių, autotransporto ir patalpų nuoma, kino filmų ir vaizdajuosčių subtitravimu, įgarsinimu ir restauravimu, kino filmų ir vaizdajuosčių saugojimu ir sandėliavimu ir kt.