„Moterys tą problemą viešina: ar su specialistu, ar su savo draugais ir draugėmis, kad ji yra krizėje, o krizė niveliuojasi, kartais net gali būti išspręsta. Vyras tą krizę slepia – ta krizė sukasi viduje, ji kaip katilas, kuris yra uždarytas, kaitinamas ir kažkurią dieną jis gali sprogti“, - Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ penktadienį kalbėjo A. Kuras.

Artūras Tereškinas
Sociologas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Artūras Tereškinas mano, kad dar viena priežastis, kodėl žmonės, ypač vyrai, nesprendžia problemų, yra psichologų ir psichoterapeutų stigmatizavimas:

„Vis tiek gėda eiti pas psichiatrą ar psichoterapeutą, Lietuvoje tai atrodo kažkas baisaus. Amerikoje kone kas antras pilietis turi psichoanalitiką ir mano, kad tai yra kasdienio gyvenimo dalis, - sakė jis. - Lyginant Europos šalių ir Lietuvos vyrus, pastarųjų padėtis tikrai bloga, vertinant suvartojimo alkoholio kiekį, savižudybes, vidutinio amžiaus trukmę ir kitus rodiklius.“

A. Kuras nurodo, kad svarbiausia žmonėms, turintiems problemų, yra išsikalbėti, kad juos išklausytų.

„Jeigu aš jūsų paklausčiau, kur yra pasaulio centras, jūs, būdami nuoširdūs, parodytumėte į save. Pamatyti pasaulio centrą kitame žmoguje yra labai sunku. (...) Lemiamas dalykas bendravime yra pažiūrėti į situaciją kito žmogaus akimis. Tai nereiškia, kad tu priimsi kito žmogaus nuomonę, tai reiškia, kad tu ją supratai ir tą nuomonę išgyvenai.“

A. Tereškinas teigia, kad dar vienas būdas padėti vyrams susidoroti su krizėmis, paplitęs Vakaruose, yra didesnis jų įtraukimas į šeimos gyvenimą:

„Kad jie dalyvautų auklėdami vaikus, ir dalyvaudami tvarkant šeimos ūkį. Reikia padėti suvokti vyrams, kad dalintis pareigomis šeimoje ir darbe kartu su moterimis yra normalus dalykas, nes paprastai vyrai linkę galvoti apie darbą kaip svarbiausią savo tapatybės aspektą.“