Aptarė ekonomikos mokslo principus

Ekonomika – R. Kuodžiui artima tema. Kaip teigė jis pats, tai yra mokslas, kuris gali generuoti iš principo patikrinamas hipotezes.

„Politikai, kaip aš dažnai kritikuoju, sąmoningai, ypač tie, kurie prifarširuoti visokių Rytų politechnologinių vadovėlių – jie kelia hipotezes, kurių patikrinti, iš principo, negalima. Pavyzdžiui, „valdžia nesišneka su žmonėmis“. Ta valdžia lyg šnekasi, bet koks tas šnekėjimo lygis jau yra šnekėjimas, o koks nebėra šnekėjimas? Arba „jus apvogė“. Kiekvienas mes surasime, kur ten mums kokią grąžą nusuko ar baudą išrašė. Čia jau nebėra mokslas“, – kalbėjo jis.

Pasak R. Kuodžio, ekonomikoje viskas prasideda nuo paradigmos, pasaulėžiūros, po to – einama siauryn link modelio, kaip mes suprantame tai, kas vyksta pasaulyje.

„Tada – keliame hipotezes. Tarkime, žmonės gaus didesnę algą – jie išleis daugiau pinigų. Ko ne hipotezė? Galima formuluoti ir priešingai, kad galbūt išleis mažiau arba, pavyzdžiui, jeigu pakelsime pajamų mokesčius – žmonės dirbs daugiau, mažiau, tiek pat. Visi variantai tinka“, – aiškino ekonomistas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)