Tokį pasiūlymą Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymo pakeitimo projektui Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo nariai Jonas Šimėnas ir Danutė Bekintienė.
Pagal siūlomą projektą, "kitus šunis, jeigu jie nekelia pavojaus ir nepatogumų kitiems daugiabučio namo gyventojams, laikyti daugiabučiuose namuose leidžiama, gavus daugiabučio namo sekcijos (laiptinės) butų ir kitų patalpų savininkų sutikimą".
Pagal projektą, kovinius šunis, kovinių ir pavojingų šunų mišrūnus (tais atvejais, kai tokių šunų įstatymai nedraudžia) bei pavojingus šunis laikyti daugiabučiuose namuose draudžiama.
"Šuns savininkas ir jo šuo naudojasi bendrojo naudojimo koridoriais, laiptinių laiptais ir aikštelėmis, tačiau šie plotai bendrosios dalinės nuosavybės teise priklauso ne tik šuns savininkui, bet ir kitiems tos laiptinės patalpų savininkams. Ir jie turi teisę dalyvauti sprendžiant ar tose bendrojo naudojimo patalpose gali vaikščioti šuo. Tokią teisę jiems suteikia Civilinio kodekso 4.85 straipsnio normos, pagal kurias priimami sprendimai dėl bendrosios nuosavybės valdymo ir naudojimo. Šis įstatymas neturėtų atimti daugiabučio namo butų savininkams teisę spręsti, ar leisti laikyti tą ar kitą šunį daugiabučiame name. Tokia leidimų tvarka nereikštų, kad turimus šunis reikėtų likviduoti. Tiesiog šuns savininkas būtų priverstas skaitytis su teisėtais kitų daugiabučio namo gyventojų interesais, laikydamas šunį nepažeisti jų interesų ir taip užsitarnauti gyventojų pritarimą to konkretaus šuns laikymui tame name", - teigia J. Šimėnas.
D. Bekintienės ir J. Šimėno teigimu, įstatymas turėtų ginti ne tik šunų ir jų savininkų interesus, bet ir kitų gyventojų teisėtus interesus.
"Nereti atvejai, kai kitų gyventojų daugiabučiuose namuose interesai yra pažeidžiami. Išvedant šunį pasivaikščioti, jo savininkas neužtikrina, kad šuo pakeliui nepriterštų bendrojo naudojimo patalpų (laiptinės, koridoriaus), o priteršus šuns savininkas neišvalo priterštų vietų, šunį, kuris yra agresyvus (nors formaliai neatitinka šio įstatymo sąvokos "pavojingas šuo"), vedžioja be antsnukio, tuo potencialiai sukeldamas pavojų kaimynams (ypač vaikams); žinoma nemažai atvejų, kai šunys sukandžioja žmones, net vaikus; palieka šunį vieną namuose, o šis be paliovos loja ir kaukia; neretai tai vyksta ir naktimis", - sako J. Šimėnas.
Jis pastebi, kad būna atvejų, kai tokie šunų savininkai jaučiasi nebaudžiami ir nesiskaito su kaimynais, į pastabas nereaguoja, nepaiso netgi namo bendrijos valdymo organų nurodymų laikytis švaros ir tvarkos.
"Tokios situacijos įneša nesantaiką tarp kaimynų daugiabučiuose namuose, kaimynai būna nuolatinės karo padėties. Siūlytina tokias problemas išspręsti subalansuojant šunų šeimininkų ir kitų daugiabučio namo gyventojų interesus. Jeigu šuns savininkas nesusitvarko su šunimi, ar nenori tinkamai jį laikyti, jis neturėtų turėti teisės laikyti šunį daugiabučiame name, nesvarbu, kokia to šuns veislė ir koks jo pavojingumo laipsnis", - mano J. Šimėnas.