„Manau, kad tai, kas buvo pasakyta apie jų pamąstymus, reikia vertinti labai rimtai. Nors jie sako, kad yra neutralūs, akivaizdu, kad vaizdas pasakoja visai kitokią istoriją. Pono Wang Yi vizitas Maskvoje aiškiai rodo, kad jie linksta Maskvos pusėn“, – trečiadienį „Sky News“ televizijai sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Visgi, ministras pažymėjo, jog Vakarų žinutė Pekinui išlieka tokia pati – Kinijai parėmus Rusijos karinę agresiją, Pekinas sulauktų atitinkamo sankcijų atsako.

„Bet žinutė turi būti labai aiški – jeigu jie nuspręs remti Rusiją jos kare prieš Ukrainą, Vakarai yra parodę, kad gali būti vieningi, imtis sankcijų ir apriboti jų galimybes padėti Rusijai“, – nurodė jis.

Klausiamas, kokiu atveju Vakarų demokratijos imtųsi atsakomųjų priemonių dėl Kinijos paramos Kremliui, G. Landsbergis tvirtino, jog sankcijų būtų imtasi tokiu atveju, jeigu Pekinas perduotų Rusijai letalinės ginkluotės. Politikas pastebėjo, kad Vakarai analogiškai elgėsi ir Irano atveju.

„Mes matėme tai su kitais, mažesniais veikėjais kaip Iranas. Mes dar iki karo žinojome, kad tarp šių dviejų šalių yra diplomatiniai ir politiniai santykiai – tai buvo akivaizdu. Bet kai Iranas pradėjo siųsti dronus, skirtus atakoms prieš ukrainiečių civilinei infrastruktūrai – ligoninėms, mokykloms, vaikų darželiams – šioje vietoje mes reagavome. Mes priėmėme visą paketą sankcijų ir nemanau, kad čia turėtume sustoti“, – pažymėjo jis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)