„Taryba, kuri turėtų ar turėjo jos sukūrimo metu garantuoti, kad padės išvengti ateities karų, nenumatė vieno esminio dalyko: kad pati Saugumo Tarybos nuolatinė narė gali būti karo iniciatorė ir dabar esame tokioje situacijoje, kur bet koks veiksmas – humanitarinio koridoriaus inicijavimas, neskraidymo zonos užtikrinimas ar bet kokį kitą veiksmą norint patvirtinti Jungtinėse Tautose, reikalingas Saugumo Tarybos sprendimas ir jis visą laiką vetuojamas Rusijos“, – ketvirtadienį Vyriausybės valandos Seime metu sakė G. Landsbergis.
Jis pasakojo, kad jau yra iniciatyvų, kurios skatina Saugumo Tarybos narius, vetuojančius kažkokius sprendimus, paaiškinti savo motyvus, nes dabar jos to neturi daryti“, – sakė ministras.
G. Landsbergio nuomone, Jungtinės Tautos atsiduria kryžkelėje, kurioje, norėdamos užtikrinti pasitikėjimą organizacija ateityje, turi įgyvendinti reformą.
„Esu ir viešai pasakęs, kad kelia nerimą neefektyvumas ir negebėjimas veikti. Jei sprendimai nebus priimti, gali būti, kad bus ieškoma kažkokių kitų, radikalesnių išeičių – naujos organizacijos, naujos institucijos, galbūt kažkokie paraleliniai dalykai gali atsirasti. Rusijos karas prieš Ukrainą iš esmės grąžina mus į laikus, kuriuos mes matėme tik turbūt per Antrąjį Pasaulinį karą“, – teigė ministras.