„Toliau tęsėm aptarimus dėl ambasadorių kandidatūrų, taip pat – dėl pono E. Bajarūno situacijos. Kol kas pranešti kažką labai neturėčiau galimybių, bet sutarėm, kad pokalbius tęsim tokia pačia, konstruktyvia dvasia, kaip ir iki šiol“, – po susitikimo žurnalistams komentavo G. Landsbergis.

„Konstruktyvumas buvo, situacija dar neišspręsta“, – apibendrino jis.

Paklaustas konkrečiai apie E. Bajarūną, G. Landsbergis teigė, kad šios temos komentuoti plačiai nenorėtų.

„Kalbamės, dėliojam argumentus, ieškom geriausio būdo“, – sakė ministras.

G. Landsbergis nurodė, jog tiek apie E. Bajarūną, tiek apie ambasadorių paskyrimus su prezidentu kalbamasi „visa apimtimi“.

„Kažkada bus susitikimas, po kurio turėčiau išeiti ir pasakyti, kad sutarėm“, – pažymėjo politikas.

Jis tikino, kad dar vienas susitikimas su G. Nausėda įvyks artimiausiu metu.

Gitanas Nausėda

Su ambasadoriumi E. Bajarūnu dėl jo galimybių tęsti darbą atstovybėje užsienio reikalų ministras kalbėjosi antradienį. G. Landsbergis žadėjo informuoti prezidentą apie šio pokalbio rezultatus.

Kelis mėnesius tvyrančias įtampas dėl ambasadorių skyrimo G. Landsbergis ir G. Nausėda aptarė ir praėjusią savaitę. Nors sprendimai nebuvo pasiekti, G. Landsbergis susitikimą įvertino pozityviai.

Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos nesutarimai dėl ambasadorių skyrimo prasidėjo dar pernai – institucijos nuo gruodžio ginčijasi dėl to, kas yra kaltas, jog Lietuvai strategiškai svarbi ambasada Lenkijoje neturi vadovo. Daukanto aikštės rūmams ir ministerijai skirtingai aiškinant stringančias šios atstovybės ambasadoriaus skyrimo aplinkybes, klausimas ne kartą aptartas ir Seimo Užsienio reikalų komitete.

Anksčiau užsienio reikalų ministras minėjo, jog dabar diplomatinių atstovų ieškoma į 13 atstovybių.

Tuo metu dar praėjusių metų rudenį konfliktas tarp prezidento ir ministro kilo dėl ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūno. Viešoje erdvėje pasirodžius informacijai apie galimą E. Bajarūno mobingą, nesutarta, ar ambasadorius toliau gali tęsti pareigas. Dėl šios situacijos ministerija atliko patikrinimą, kurio rezultatai parodė, kad ambasadorius pažeidė savo įgaliojimus, todėl spalį G. Landsbergis laikinai sustabdė E. Bajarūno funkcijas.

Klausimas dėl diplomato darbo dėmesio centre atsidūrė ir po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadų, nustačius, kad miuzikle „Operos fantomas“ apsilankę prezidentas G. Nausėda ir E. Bajarūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų įstatymą. Komisija nustatė, kad apsilankymas miuzikle buvo privataus pobūdžio, o už jį sumokėta ambasados lėšomis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)