Pasak URM, toks sprendimas priimtas atsižvelgus į Vakarų partnerių poziciją bei įvertinus „TikTok“ keliamas kibernetinio saugumo grėsmes. Be to, ministras Gabrielius Landsbergis ragina šiuo pavyzdžiu sekti ir kitas Lietuvos institucijas.
„Remiantis ir mūsų euroatlantinių partnerių pavyzdžiu, manome, kad programėlė didina kibernetinio saugumo rizikų potencialą, todėl siekiant šias rizikas minimizuoti, URM jau yra žengęs žingsnius ir nuo praeitų metų rudens „TikTok“ programėlė nebėra įtraukta į leidžiamų programėlių tarnybiniame telefone sąrašą“, – Eltai raštu perduotame komentare sakė užsienio reikalų ministras G. Landsbergis.
ELTA primena, kad Europos Komisijos pareigūnams jau uždrausta naudotis programėle „TikTok“ oficialiuose įrenginiuose. Pagal naująjį draudimą Komisijos pareigūnai šia Kinijos vaizdo įrašų dalijimosi platforma nebegali naudotis ir asmeniniuose įrenginiuose, kuriuose esama oficialių programėlių.
Panašus draudimas pernai buvo įvestas ir JAV. Kai kurie šios šalies įstatymų leidėjai siekia, kad „TikTok“ programėlė būtų uždrausta visos šalies mastu.
Panašų draudimą pritaikyti Lietuvoje tiek politikams, tiek valstybės tarnautojams, tiek kariams siūlo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
Pasigirdus šiems siūlumams, Krašto apsaugos ministerija (KAM) informavo apie svarstymą šiuo metu įvesti rekomendacijas nenaudoti „TikTok“ darbuotojų tarnybiniuose įrenginiuose. Pasak ministro A. Anušausko, pastarųjų rekomendacijų yra paisoma.
„TikTok“ yra Kinijos socialinis tinklas. Baiminamasi, kad per jį Pekinas gali rinkti įvairius duomenis apie asmenis Lietuvoje.