Ministro teigimu, tokio pobūdžio baltarusių atstovybė galėtų turėti panašų statusą kaip Lietuvos informacijos biurai, kurie veikė užsienyje sovietų okupacijos metais iki oficialaus šalies pripažinimo.

„Pasiūlėme tokiai idėjai atgimti kaip Baltarusijos žmonių atstovybei, kuri turėtų ne tik nevyriausybinį statusą, bet galbūt ir Vyriausybė ieškotų būdų pripažinti ją kaip oficialų informacinį biurą, ar kas tai bebūtų, kuris galėtų turėti aukštesnį statusą negu tik nevyriausybinės organizacijos biuras“, – žurnalistams sakė G. Landsbergis po susitikimo su S. Cichanouskaja.

„Mūsų pasiūlymas buvo pasvarstyti apie galimybę steigti galbūt Koordinacinės tarybos biurą Lietuvoje, bet sutarėme, kad prie to klausimo dar grįšime“, – teigė ministras.

S. Cichanouskaja tokį pasiūlymą pavadino „puikia idėja“, bet nuo platesnių komentarų susilaikė, sakydama, kad šiuo metu vyksta diskusijos.

„Tai nuostabus pasiūlymas mums, žinoma, kad mes jį remiame, dabar vyksta diskusijos“, – teigė S. Cichanouskaja.

Ji padėkojo Lietuvai už Baltarusijos klausimo kėlimą tarptautinėje arenoje, o kovą už demokratiją palygino su lietuvių kova prieš 30 metų atstatant nepriklausomą demokratinę valstybę.

„Esame draugais su Lietuva, turime bendrą istoriją. Lietuva už savo demokratiją ir laisvę kovojo prieš 30 metų, dabar tai darome mes. Esu tikra, kad palaikysime draugiškus santykius ateityje“, – sakė ji.

S. Cichanouskaja dalyvavo rugpjūtį vykusiuose prezidento rinkimuose. Ji šalį paliko netrukus po to, kai režimui lojalūs pareigūnai paskelbė, kad rinkimus laimėjo autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka.

Baltarusijos opozicija ir Vakarai teigia, kad rinkimai buvo suklastoti.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (233)