Apie tai A. Januška savo feisbuke rašė ketvirtadienį, primindamas Lenkijos gynybos ministro Mariuszo Blaszczako pranešimą.
„Kreipiausi į Vokietiją su prašymu, kad Lenkijai pasiūlytos „Patriot“ baterijos būtų perduotos Ukrainai ir dislokuotos prie jos vakarinės sienos. Tai apsaugos Ukrainą nuo naujų aukų bei elektros energijos tiekimo sutrikimų ir padidins mūsų rytinės sienos saugumą“, c sako Lenkijos gynybos ministras.
Vokietija siūlo lenkams „Patriot“ oro erdvės gynybos sistemą, kurią galima būtų dislokuoti pasienyje su Ukraina Lenkijoje. Lenkijos valdantieji pagalvojo ir pasiūlė „Patriot“ pastatyti beveik toj pačioj vietoj, tik Ukrainos pusėje“, – rašė diplomatas.
Jo teigimu, tai – sudėtingas politinis ėjimas.
„Lenkijos valdantieji vienu šūviu šauna į kelis taikinius.
Ukraina, žinoma, sureagavo labai pozityviai. Lenkija vėl išlieka rūpesčio Ukrainai lydere – Ukrainos saugumas yra ir Lenkijos saugumas.
Pasiūlymas pastato į keblią padėtį Vokietijos socdemų lyderius. Jie turės vėl aiškintis, kodėl „Patriot“ sistemų perdavimas Ukrainai neįmanomas (JAV Bideno administracija irgi turės kažką pasakyti)“, – tęsė A. Januška.
Vokietijos gynybos ministrė, kaip pastebėjo signataras, reagavo labai atsargiai – neprisiėmė atsakomybės ir grakščiai sprendimą permetė J. Bideno administracijai.
„Patriot yra NATO integruota oro gynyba ir skirta NATO teritorijai. Jei ji būtų dislokuota už NATO ribų, reiktų pirmiausia apsvarstyti tarp NATO šalių“, – sako ji.
Šiuo ėjimo trečiasis šūvis, pasak A. Januškos, – Lenkijos vidaus politikai.
„Kaip ir reikėjo tikėtis, Lenkijoje nuomonės pasidalijo. Opozicija pradėjo kaltinti, kad valdantieji nesirūpina Lenkijos saugumu.
Pozicija atsako, kad Ukraina gina ir Lenkiją, ir opozicija tik parodo savo veidmainystę, neva jiems rūpi Ukraina bei Lenkijos gynybos interesai.
Lenkijos valdantieji sako, kad „tai apsisprendimo momentas, testas Vokietijai. Ar jie tikrai nori baigti šį karą ir nugalėti rusus?“, – pridūrė A. Januška.