"Teisingumo ministerijos parengtame Partnerystės įstatyme kalbama ne apie homoseksualių asmenų, o apie vyro ir moters partnerystę, ir būtent pastarosioms nuostatoms LiCS pritartų", - sakoma išplatintame pranešime spaudai.

A.Čaplikas teigė, kad jam susidaro įspūdis, jog "kolegos iš Liberalų sąjūdžio liberalizmą suvokia tik per vieną temą, kurią nuolat eskaluoja – tai homoseksualų partnerystės įteisinimas, homoseksualių šeimų sudarymas".

Naujienų agentūros BNS ir "Lietuvos ryto" televizijos rengiamuose debatuose sekmadienį iš penkių didžiųjų Lietuvos politinių partijų vienintelis Liberalų sąjūdis žadėjo siekti įteisinti vienos lyties asmenų partnerystę.

"Mes esame parengę ir registravę Partnerystės įstatymą. Jeigu tokią galimybę turėsime, mes tikrai šį įstatymą priimsime, kuris leis žmonėms pasirinkti bendro gyvenimo formas. Mes už partnerystės įteisinimą visiškai nesvarbu kokios lyties", - debatuose sakė valdančiojoje koalicijoje esančio Liberalų sąjūdžio pirmininkas susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Lietuvos Konstitucija numato, kad santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

Partnerystė kaip bendras gyvenimas kartu neįregistravus santuokos buvo numatyta 2001 metais įsigaliojusiame Civiliniame kodekse, tačiau realiai institutas neveikia, nes nebuvo parengtas specialus įstatymas.

Liberalų sąjūdžio deleguotas teisingumo ministras Remigijus Šimašius yra parengęs projektą, kuris įteisintų vyro ir moters partnerystę, o socialdemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė buvo registravusi projektą, kuris leistų partnerystę sudaryti ir vienos lyties asmenų poroms, tačiau Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas jį pripažino galbūt prieštaraujančiu Konstitucijai.

Pernai BNS užsakymu bendrovės RAIT atlikta apklausa parodė, kad 70 proc. Lietuvos gyventojų pritaria partnerystės tarp vyro ir moters įteisinimui, tačiau homoseksualų partnerystę remia tik 4 proc.

Europoje homoseksualių asmenų santuokos įteisintos aštuoniose valstybėse - Belgijoje, Danijoje, Islandijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir Švedijoje. Dar 13-oje Europos šalių tos pačios lyties asmenys gali įteisinti partnerystę.