Po balsavimo LLS, LCS ir MKDS pirmininkai - Eugenijus Gentvilas, Kęstutis Glaveckas ir Vytautas Bogušis -pasirašė deklaraciją dėl Liberalų ir centro sąjungos steigimo. Joje teigiama, kad naujoji partija perima visas LCS, LLS ir MKDS teises ir prievoles.
Jungiamajame suvažiavime Liberalų ir centro sąjungos pirmininku išrinktas buvęs Vilniaus meras liberalas Artūras Zuokas. Jį kandidatu iškėlė LLS suvažiavimas, šiai kandidatūrai pritarė ir MKDS suvažiavimo delegatai.
Už A.Zuoko kandidatūrą balsavo 519 delegatų, prieš - 28, 9 balsavimo biuleteniai pripažinti negaliojančiais.
Į jungtinės partijos pirmininkus LCS šeštadienį suvažiavime pasiūlė savo vadovą Kęstutį Glavecką, tačiau šis atsisakė kandidatuoti, teigdamas, kad partijos pirmininkas "turi būti jaunas".
"A.Zuokas yra jaunas ir turi daug galimybių", - pabrėžė jis.
Naujajam partijos vadovui A.Zuokui pasiūlius, suvažiavimo delegatai pirmaisiais jo pavaduotojais patvirtino ligšiolinį liberalų lyderį E.Gentvilą bei centristų lyderį K.Glavecką. Ligšiolinis Moderniųjų krikščionių demokratų vadovas V.Bogušis tapo partijos pirmininko pavaduotoju.
"Tai patyrę politikai, dirbantys šį darbą ne vienerius metus. Jie turi ne tik didžiulę patirtį, bet ir buvusių partijos narių pasitikėjimą. Todėl susivienijus šioms partijoms natūralu kad LLS, MKDS ir LCS iškiliausios asmenybės tapo pavaduotojais", - žurnalistams sakė A.Zuokas.
Jis taip pat pažymėjo jungtinės partijos vienybės svarbą.
"Mes turime būti viena partija, vadinkime vieni kitus vardais ir pavardėmis, o ne modemais, centristais ar liberalais", - sakė jis.
Naujos partijos įkūrimą suvažiavime pasveikino kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, išreikšdamas viltį, kad Liberalų ir centro sąjunga bus "veržli bei drąsi politinė partija", kuri atkakliu bei sąžiningu darbu kartu su kitomis dešiniosiomis partijomis ves Lietuvą "į geresnį gyvenimą".
Naujos politinės jėgos įkūrimą pasveikino ir Naujosios sąjungos (socialliberalų) lyderis Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas. Jis pažymėjo, kad trijų partijų susijungimas - svarbus įvykis Lietuvos gyvenime, tačiau kartu prognozavo, kad kurį laiką bus juntama trijų partijų vidinė konkurencija.
Suvažiavime taip pat buvo perskaitytas prezidento Rolando Pakso sveikinimas, susijungusias partijas sveikino Tėvynės sąjungos vadovas Andrius Kubilius, vienas socialdemokratų lyderių Česlovas Juršėnas bei kiti politikai.
Suvažiavime priimtas naujosios partijos statutas, patvirtinta partijos programa, kurios pagrindinė idėja - "valstybė žmogui, o ne žmogus valstybei", sudaryta partijos valdyba bei taryba, Etikos ir kotrolės komisija.
Taip pat patvirtinta rezoliucija dėl valdžios atsakomybės už Lietuvą Europos Sąjungoje. Joje teigiama, kad naujoji partija "imasi atsakomybės siekti, kad Lietuvos žmonės galėtų aktyviai dalyvauti kuriant ateities Lietuvą sau, savo vaikams ir savo tėvams".
Į vieną politinę jėgą susijungusių LLS, LCS ir MKDS pirmininkai - Eugenijus Gentvilas, Kęstutis Glaveckas ir Vytautas Bogušis - tikisi, kad nauja jungtinė partija taps stipriausia centro dešiniąja politine jėga šalyje, sugebėsiančia konkuruoti su kairėje pusėje esančia Socialdemokratų partija.
LLS, LCS ir MKDS iki šiol konkuravo tarpusavy dėl to paties centro dešinės pakraipos elektorato balsų.
Planuojama, kad naujoji partija turės daugiau nei 8 tūkstančius narių bei skyrius visoje Lietuvoje.
Aktyvūs centro dešinės partijų susijungimo darbai prasidėjo praėjusių metų pabaigoje.
Liberalai, centristai ir modernieji krikdemai Seime jau sudarė bendrą 25 narius turinčią opozicinę frakciją. Iš viso Seimas turi 141 narį, bet šiuo metu keturios parlamentarų vietos yra laisvos.
Šiuo metu valdančiąją daugumą Seime sudaro ir Vyriausybę yra suformavusios Lietuvos socialdemokratų partija ir Naujoji sąjunga (NS, socialliberalai).